فروش, خرید و قیمت سیب زمینی

تاریخ انتشار: 98/04/02
نمایش: 94
(0 رای)

بنام خدا

فروش, خرید و قیمت انواع سیب زمینی بصورت عمده در فروشگاه میوه چین, خریداران عزیز می توانند سفارشات خود را در هر حجم و کیفیت بصورت تلفنی : 09126308623 , 09363680049 و یا با مراجعه به آدرس ما در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران ثبت نمایند.

سیب زمینی یک نوع غده زیر زمینی است که به عنوان ریشه گیاه Solanum tuberosum رشد می کند. بومی آمریکای جنوبی می باشد، سیب زمینی در قرن شانزدهم به اروپا آورده شد و در حال حاضر در انواع بی شماری در سراسر جهان رشد می کند.آنها به طور معمول بصورت پخته شده و یا سرخ شده مصرف می شوند و اغلب به عنوان یک میان وعده خورده می شوند.مواد غذایی و محصولات غذایی مبتنی بر سیب زمینی عبارتند از: سیب زمینی سرخ کرده، چیپس سیب زمینی و آرد سیب زمینی . در این مقاله به شما همه چیز درباره سیب زمینی را که بدانید می گوییم.
سیب زمینی سرخ شده با پوست منبع خوبی از بسیاری ویتامین ها و مواد معدنی مانند پتاسیم و ویتامین C است. خرید و مصرف سیب زمینی در هنگام تازه بودن باعث بر بالا بردن آب بدن می شود، علت, آنست که  به طور عمده از کربوهیدرات تشکیل شده و حاوی مقادیر متوسط پروتئین و فیبر است, اما تقریبا بدون چربی است.

خرید, فروش و قیمت سیب زمینی

مواد مغذی موجود در (100 گرم) سیب زمینی آب پز - پخته شده با پوست اما بدون نمک:
کالری: 87
آب: 77٪
پروتئین: 1.9 گرم
کربوهیدرات: 20.1 گرم
شکر: 0.9 گرم
فیبر: 1.8 گرم
چربی: 0.1 گرم
سیب زمینی عمدتا از کربوهیدرات ها تشکیل شده است، اکثرا به شکل نشاسته است. محتوای کربن از 66-90 درصد وزن خشک آن را تشکیل داده است. قندهای ساده مانند ساکارز، گلوکز و فروکتوز نیز در مقادیر کم وجود دارند.
سیب زمینی معمولا بر شاخص گلیسمی (GI) بالا میرود، و آن را برای افراد مبتلا به دیابت نامناسب میسازد. GI مبنا اندازه گیری است که چگونگی افزایش قند خون توسط غذاها را بررسی می کند.
حتی اگر سیب زمینی غذای با فیبر بالا نباشد، ممکن است منبع اصلی فیبر برای کسانی که مرتبا آنها را می خورند، فراهم کند. سطح فیبر در پوست سیب زمینی بیشتر است, پوسته های خشک حدود 50٪ فیبر است.
سیب زمینی از لحاظ دارا بودن پروتئین کمی فقیر است، در واقع، در مقایسه با سایر محصولات غذایی رایج مانند گندم، برنج و ذرت - سیب زمینی دارای کمترین مقدار پروتئین هست.

خرید, فروش و قیمت سیب زمینی

با این حال، کیفیت پروتئین موجود در سیب زمینی بسیار زیاد است - بالاتر از سویا و سایر حبوبات. پس می توانید با خرید و مصرف این محصول از میوه چین به پروتئین کم اما با کیفیت خوب دست پیدا کنید. پروتئین اصلی در سیب زمینی پاتین نامیده می شود که در بعضی افراد ممکن است واکنش های آلرژیک داشته باشد.
کربوهیدراتها جزء اصلی رژیم غذایی در سیب زمینی هستند.
سیب زمینی منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی مختلف هستند، به خصوص پتاسیم و ویتامین C.
سطوح برخی از ویتامین ها و مواد معدنی در طول پخت و پز کاهش می یابد، اما این کاهش را می توانید کم کنید توسط پختن یا جوشاندن سیب زمینی با پوست به حداقل برسد. پتاسیم (مواد معدنی) غالب در سیب زمینی در پوست آن متمرکز شده و می تواند به سلامت قلب کمک کند. ویتامین سی. ویتامین اصلی در سیب زمینی، به طور قابل توجهی با پخت و پز کاهش می یابد اما ظاهرا ترک پوست باعث این کاهش می شود.
    B6. یک از ویتامین های B که در تشکیل سلول های قرمز خون موثر واقع می شوند، B6 در بسیاری از غذاها یافت می شود همچنین در سیب زمینی.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*