قیمت, خرید و فروش میوه آووکادو

تاریخ انتشار: 98/06/31
نمایش: 51
(0 رای)

بنام خدا

فروش, قیمت و خرید میوه آووکادو غیر قانونی است.

آووکادو یا گلابی تمساح یا خوجدیس نام درخت و میوهٔ آن درخت است. این درخت در مناطق گرم و استوایی می‌روید و میوه‌ای سبز رنگ و قرمز رنگ با هسته‌ای درشت دارد.
آووکادو (پرسی آمریکانا) درختی است که میوهٔ آن در گونهٔ گیاهان گل‌دار طبقه‌بندی می‌شود. این گیاه بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است و تا ۲۰ متر رشد می‌کند و رشد خیلی سریعی دارد. این گیاه همیشه برگ‌های سبز دارد که طول آن‌ها به ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر می‌رسد. گل‌های آن نامشخص (ناپیدا) و به رنگ زرد مایل به سبز و قرمز تیره به عرض ۵ تا ۱۰ میلی‌متر است. میوهٔ گلابی شکل آن از نظر گیاه‌شناسی یک سته یا شفت است که ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر طول دارد.

در ایران
نهال‌های این گیاه در دهه ۴۰ شمسی از اکوادور وارد ایران شد ولی در ابتدا دچار سرما زدگی شد ولی بعد از گذشت چند سال با اب و هوای منطقه مورد کشت مقاومت ایجاد کرده که هر کدام از این درختان در حال حاضر ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ عدد میوه تولید می‌کنند. در ایران بیش از ۵۰ هکتار در شمال کشور به باغهای آووکادو اختصاص دارد و هر ساله حدود ۱۰۰ تن میوه تولید می‌شود.
تاریخچه:
Persea Americana یا آووکادو از ایالت پوبلاومکزیک سرچشمه می‌گیرد. قدیمی‌ترین شواهد استفاده از آووکادو در یک غار واقع در پابلو Coxcatlán مکزیک که به حدود ۱۰۰۰۰ سال قبل از میلاد یافت شده بر می‌گردد. همچنین درخت آووکادو سابقه‌ای طولانی کشت در آسیای مرکزی و جنوب آمریکا دارد. اولین باری که شرح آووکادو در اروپا استفاده شده توسط مارتین فرناندز در ۱۵۱۸ یا ۱۵۱۹ در کتابش به نام Suma De Geographia Que Trata De Todas Las Partidas Y Provincias Del Mundo بوده‌است. اولین نوشتهٔ ثبت شده در انگلیسی که از کلمهٔ آووکادو استفاده کرده توسط هانس اسلون(Hans Sloane) در شاخص ۱۶۹۶ از گیاهان جامائیکا بود. این گیاه در ۱۷۵۰ به اندونزی و در ۱۸۰۹ به برزیل و در اواخر قرن نوزدهم به جنوب آفریقا و استرالیا معرفی شد.

برخی افراد به میوه آووکادو حساسیت دارند.
دونوع حساسیت وجو دارد:
حساسیت پس از خوردن اووکادو ایجاد خارش در دهان و گلو
برخی افراد با خوردن این میوه حساسیت گوارشی دارند و دچار درد شکم،کلیه و اسهال و استفراغ می شوند.


آووکادو دارای چربی‌های متفاوتی است. برای یک آووکادوی معمولی:
حدود ۷۵٪ انرژی آووکادو از چربی می‌آید؛ که اکثر آن‌ها (۶۷٪ از کل) از نوع چربی غیراشباع همچون اسید اولئیک است.
دیگر چربی‌های غالب عبارتند از اسیدهای چرب و اسید لینولئیک.
ترکیب چربی‌ها به‌طوری تقریبی عبارت است از: یک درصد امگا ۳، چهارده درصد امگا ۶، هفتاد و یک درصد امگا ۹ (۶۵ درصد اولیک و ۶ درصد چرب)، و چهارده درصد چربی اشباع (اسید چرب).
بر اساس وزن آووکادو ۳۵٪ بیشتر از موز پتاسیم دارد. آووکادو سرشار از اسید فولیک و ویتامین K است و از منابع غذایی غنی برای ویتامین B6، ویتامین C و ویتامین E و اسید پانتوتنیک به‌شمار می‌آید.
آووکادو دارای ۷۵٪ فیبر نامحلول و ۲۵٪ فیبر محلول است.

برگ ها
علاوه بر خود میوه اووکادو برگهای ان را خشک کرده و به عنوان ادویه در انواع غذاها مثل خوراک لوبیا و غیره استفاه می کنند.
این برگ برای حیوانات خاصیتی نداشته بلکه برای گوسفند،اسب و بزها سمی است.

مواد مغذی در هر ۱۰۰ گرم میوه آووکادو Avocado (۳٫۵ اونس):
انرژی ۶۷۰ کیلوژول (۱۶۰ کیلوکالری)
کربوهیدرات‌ها ۸٫۵۳ g
قندها  ۰٫۶۶ g
فیبر ۶٫۷ g
چربی ۱۴٫۶۶ g
چربی اشباع  ۲٫۱۳ g
چربی تک‌اشباع‌ نشده ۹٫۸۰ g
چربی چنداشباع‌ نشده ۱٫۸۲ g
پروتئین ۲ g
آب ۷۳٫۲۳ g
ویتامین آی معادل ۷ میکروگرم (۱٪)
بتاکاروتن ۶۲ میکروگرم (۱٪)
لوتئین و زآکسانتین ۲۷۱ μg
ویتامین ب۱ (تیامین) ۰٫۰۶۷ میلی‌گرم (۵٪)
ویتامین ب۲ (ریبوفلاوین) ۰٫۱۳ میلی‌گرم (۹٪)
ویتامین ب۳ (نیاسین) ۱٫۷۳۸ میلی‌گرم (۱۲٪)
پانتوتنیک اسید (ویتامین ب۵) ۱٫۳۸۹ میلی‌گرم (۲۸٪)
ویتامین ب۶  ۰٫۲۵۷ میلی‌گرم (۲۰٪)
اسید فولیک (ویتامین ب۹)۸۱ میکروگرم (۲۰٪)
ویتامین سی۱۰ میلی‌گرم (۱۷٪)
ویتامین ی ۲٫۰۷ میلی‌گرم (۱۴٪)
ویتامین کا ۲۱ میکروگرم (۲۰٪)
کلسیم ۱۲ میلی‌گرم (۱٪)
آهن ۰٫۵۵ میلی‌گرم (۴٪)
منیزیم ۲۹ میلی‌گرم (۸٪)
منگنز ۰٫۱۴۲ میلی‌گرم (۷٪)
فسفر ۵۲ میلی‌گرم (۷٪)
پتاسیم ۴۸۵ میلی‌گرم (۱۰٪)
سدیم ۷ میلی‌گرم (۰٪)
روی ۰٫۶۴ میلی‌گرم (۶٪)
فلورید  ۷ µg

بهترین و مهمترین خواص آواکادوو برای سلامتی بدن:
اکثر شما به خصوص گروهی از افرادی که به تغذیه خود با هدف سلامتی و زیبایی اهمیت خاصی می دهند میوه ی آواکادوو را می شناسید ، نامش را بسیار شنیده اید به خصوص در رابطه با زیبایی و تناسب اندام در ادامه اطلاعاتی که در همین حد در اختیار دارید از خواص آووکادو خواهیم گفت .
آووکادو، میوه ای به شکل گلابی و با پوستی به رنگ سبز بسیار تیره یا حتی سیاه و هسته ای نسبتا بزرگ است که پیش بینی می شود نزدیک به 10 هزار سال قبل از میلاد در مکزیک رشد می کرده است.میوه آووکادو طی 15 سال گذشته به یک میوه محبوب، به ویژه در آمریکا، تبدیل شده است. در حال حاضر در بیشتر رستون های زنجیره ای، این میوه به صورت سالاد یا دسر و با ادویه های گوناگون سرو می شود.آواکادو یکی از میوه های بسیار مفید است که خاستگاه آن مناطق گرمسیری است و در کشور ما تولید نمی شود
آووکادو میوه ای کرم دار، روغنی و پر ویتامین بوده که در آب و هوای گرم رشد می کند. در میوه آووکادو که به گلابی تمساح و همچنین میوه کره ای معروف است، 20 نوع از انواع ویتامین ها و مواد معدنی از قبیل پتاسیم، که به کنترل فشارخون کمک می کند، لوتئین که برای چشم ها خوب است و اسید فولیک که برای بازسازی سلولی و طی دوره بارداری لازم است، وجود دارد.

 هر 100 گرم از آووکادو نزدیک به 160 کیلوکالری انرژی، 53/8 گرم کربوهیدرات، 66/0 گرم قند، 7/6 گرم فیبر، 66/14 گرم چربی، 13/2 گرم چربی اشباع، 80/9 گرم چربی تک زنجیره ای غیراشباع، 82/1 گرم چربی چندزنجیره ای غیراشباع، 2 گرم پروتئین، 5 درصد ویتامین B1 ، پتاسیم، فسفر، منیزیم، 4 درصد آهن، یک درصد کلسیم، مقداری ویتامین B2، B3، B5، B6 و 6 درصد روی دارد. با این حساب می بینید که این میوه از نظر مواد معدنی و ویتامین، بسیار غنی است و به خاطر چربی نسبتا بالا، مصرف آن به کسانی که در دوران رژیم لاغری به سر می برند چندان توصیه نمی شود.
متخصصان تغذیه از فواید و خواص میوه آووکادو این موارد را جز بهترین ها می دانند:
آواکادو مانند روغن زیتون سرشار از اسید اولئیک است. این ماده یکی از بزرگ ترین عوامل پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان محسوب می شود.
آواکادو حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند و باعث سلامت سیستم عصبی می شوند.
آنتی اکسیدان «گلوتاتین» موجود در این میوه به کبد در تصفیه خون بسیار کمک می کند.
وجود سطح بالای فولات در این میوه می تواند خطر سکته قلبی در افراد مستعد را کاهش دهد.
خواص آووکادو خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد
مطالعات صورت گرفته در سال 2007 میلادی نشان می دهد که ویژگی های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی موجود در آووکادو، احتمال ابتلا به سرطان های دهان، پوست و پروستات را کاهش می دهد. به علاوه ترکیبات موجود در آووکادو، عوارض جانبی شیمی درمانی را کاهش می دهد.
 طیف مناسب و باکیفیت چربی های مفید ریزمغذی ها و فیبرهای آووکادو به بدن تان کمک می کند تا میزان هورمون هایی را که به رشد عضلات و چربی سوزی کمک می کنند بالا ببرید.

 پتاسیم موجود در آن، فشارخون را کاهش می دهد و مانع بروز سکته و بیماری قلبی می شود.
 آووکادو یک میوه ضد التهابی و حاوی فیتوسترولها، آنتی اکسیدان ها، کاروتینوئید و اسیدهای چرب امگا 3 است. آووکادو حاوی ترکیباتی به نام ASU است که سنتز کلاژن را افزایش می دهد و سبب کاهش درد آرتروز و استئو آرتریت می شود.
 آووکادو منبع فوق العاده ی لوتئین است. این کاروتنوئید مانند یک آنتی اکسیدان عمل می کند و از ابتلا به بیماری های مربوط به چشم پیشگیری به عمل می آورد.کاروتنویید لوتیین موجود در آواکادو، در برابر ماکولار دژنراسیون (از بین رفتن لکه زرد) و آب مروارید از چشم محافظت می کند.
این میوه ی سبز خوش رنگ همچنین حاوی کاروتنوئیدهای دیگری مثل زئاگزانتین، آلفا کاروتن و بتا کاروتن و همچنین ویتامین E می باشد.
 موادمغذی و آنزیم های موجود در آواکادو، جداره های ملتهب مخاطی در معده و روده کوچک را التیام می بخشد.
 آواکادو میوه ای است که حاوی همه مواد غذایی به غیر از ویتامین C است. پروتئین این میوه کیفیت بالایی داشته و ویتامین A آن مقاومت بدن را در برابر عفونتهای باکتریایی به طرز معجزه آسایی افزایش می دهد و داروی خوبی برای رفع مشکلات کیسه صفرا می باشد.

 فیبر موجود در آووکادو سبب احساس سیری طولانی مدت می شود و اسیدهای چرب موجود در آن، مرکز سیری در مغز را فعال می کنند و همین روشی است طبیعی برای کاهش وزن و لاغری. شواهدی وجود دارد که آوکادو یک غذای مفید برای کاهش وزن است.در یک مطالعه، افراد به دو گروه تقسیم شدند به یک گروه خوردن یک وعده غذایی حاوی آووکادو و به گروه دیگر یک وعده غذایی مشابه بدون آووکادو آموزش داده شد.سپس از آنها یک سری سوالات مربوط به گرسنگی و سیری پرسیده شد.مردم با خوردن آووکادو 23٪ احساس راضی تر داشتند و میل به خوردن28 درصد کمتر از 5 ساعت بود.اگر این در دراز مدت صادق باشد پس آوکادو در رژیم غذایی می تواند به طور طبیعی به شما در خوردن کالری کمتر کمک کند.


خواص آواکادو برای زیبایی پوست و مو:
 از آنجایی که این میوه سرشار از پروتئین و چربی است، مصرف آن می تواند به حفظ لطافت و شادابی موهای شما کمک کند. به علاوه اگر موهای خشکی دارید، می توانید نصف آووکادو را رنده و با یک قاشق چای خوری روغن زیتون و یک عدد زرده تخم مرغ مخلوط کنید و هر روز به مدت 20 تا 30 دقیقه آن را روی موهای خودتان که از قبل مرطوب کرده اید، ماساژ دهید و بعد موهایتان را با یک شامپوی ملایم و آب گرم شست وشو دهید.


خواص آووکادو و ماسک های زیبایی میوه آووکادو:
میوه ی آووکادو پوست را آبرسانی و نرم کرده و سلولهای مرده پوست را بدون ایجاد آسیب و سوزش پاکسازی می کند.


طرز تهیه ماسک آووکادو برای لایه برداری پوست:
 ابتدا هسته آووکادو را در آورده و قسمت گوشتی داخل آووکادو را با قاشق در آورده و له کنید تا به حالت کرم مانند در آید.سپس به آرامی پوست آووکادو را که محتویات داخلی آن را جدا کرده ایم به مدت 3 تا 5 دقیقه به پوست صورت( که قبلا تمیز کرده ایم) می مالیم.در مرحله بعد آووکادو له شده را بر روی صورتمان مالیده و می گذاریم به مدت 10 دقیقه بماند. سپس با آب ولرم صورتمان را می شوییم. توجه داشته باشید که ماسک ها را به ناحیه اطراف چشمها نمالید. از این ماسک لایه بردارمی توانید هفته ای یک بار استفاده کنید.


ماسک آووکادو برای نرمی پوست و درمان پوست خشک :
شما می توانید برای شاداب شدن پوست صورت و گردنتان هم از ماسک طبیعی آووکادو استفاده کنید. اگر پوستتان خشک است، آووکادو را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و آن را به مدت 15 دقیقه روی پوستتان بگذارید و بعد با آب ولرم آن را بشویید. اگر هم پوستتان معمولی یا چرب است باید برای تهیه ماسک آووکادو آن را با 1 قاشق چای خوری آبلیمو مخلوط کنید.


ماسک زیبایی آووکادو و روغن زیتون:
این ماسک پوست را نرم و مرطوب کرده ، لایه های مرده پوست را برداشته و با چین و چروک مقابله می کند.
برای تهیه این ماسک به این مواد نیاز داریم:
آووکادو له شده 1 قاشق سوپخوری
موز له شده 1 قاشق سوپخوری
روغن زیتون 1 قاشق چایخوری
آب پرتقال تازه 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه:آووکادو و موز له شده را با روغن زیتون و آب پرتقال به خوبی مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. سپس آن را به آرامی به پوستتان بمالید، مراقب باشیدبا اطراف چشمها تماس پیدا نکند. بعد از 15 دقیقه صورتتان را با آب ولرم بشویید.


ماسک صورت آووکادو با عسل و زرده تخم مرغ:
از این ماسک برای رفع چین و چروک پوست صورت استفاده کنید.
مواد لازم:
آووکادو له شده 2 قاشق سوپخوری
عسل 2 قاشق سوپخوری
زرده تخم مرغ 1 عدد
 طرز تهیه:آووکادو را با عسل و زرده تخم مرغ به خوبی مخلوط می کنیم تا خمیر نرم و یکنواختی حاصل شود، سپس این ماده را به آرامی روی پوست صورت قرار داده ( بجز نواحی اطراف چشمها) و می گذاریم به مدت 15 دقیقه بماند و با آب ولرم صورتمان را می شوییم. می توانید هفته ای یک بار از این ماسک استفاده کنید.


1. جوان سازی پوست صورت
آووکادو یک درمان شگفت انگیز برای چین و چروک صورت و جوان سازی پوست صورت شده و پوست را درخشان و شاداب می کند.

یک آووکادو رسیده را بپزید و آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه به صورت و گردن بمالید و سپس با آب گرم بشویید.
2. بهبود پوست خشک
استفاده از ماسک آووکادو می تواند باعث رطوبت رسانی به پوست خشک شود.
یک آووکادو رسیده را با یک فنجان شیر مخلوط کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید بماند تا خشک شود و سپس با آب گرم بشویید.
3. مرطوب کننده طبیعی پوست
برای تمیز کردن، نرم کردن و مرطوب نگه داشتن دست و پای خود می توانید از آووکادو استفاده کنید.
آووکادو له شده را با جو دوسر و شکر مخلوط کنید، به آرامی به دستان خود بمالید و بگذارید 5 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.
4. پاک کننده پوست صورت
آووکادو می تواند به عنوان یک پاک کننده طبیعی پوست صورت عمل کند.
آووکادو، عسل وشیر را با هم ترکیب کنید تا همیری به دست آید، آن را بر روی پوست صورت بمالید و سپس پاک کنید.
5. تقویت و افزایش رشد مو
آووکادو می تواند موها را آبرسانی و رطوبت رسانی کرده و برای تقویت و افزایش رشد مو مفید باشد.
نصف آووکادو را با دو قاشق روغن آووکادو ترکیب کنید و بر روی پوست سر و موهای خود ماساژ دهید، بگذارید پانزده دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید.
6. درمان موخوره
چربی مفید میوه آووکادو می تواند برای درمان موخوره نیز مفید باشد.
یک آووکادو، یک تخم مرغ و کمی روغن زیتون را با هم ترکیب کنید و آن را بر روی موهای خود بمالید، بگذارید 10 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.
7. درمان شوره سر
آووکادو یک درمان طبیعی برای شوره سر محسوب می شود.
8. براق کننده موی سر
اگر می خواهید موهای براق و صاف داشته باشید می توانید از ماسک آووکادو استفاده کنید.
یک آووکادو رسیده را با یک زرده تخم مرغ مخلوط کنید، یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل به آن اضافه کنید و مخلوط را به مو و پوست سر بمالید، بگذارید 15-20 دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید.
9. نوزادان و کودکان
آووکادو یک میوه نرم با هضم آسان است که برای نوزادان و کودکان مفید می باشد. آووکادو دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و خواص ضد میکروبی می باشد که می تواند سیستم ایمنی کودکان را تقویت کند و سلامتی کودک را ارتقا بخشد.
آووکادو همچنین ویتامین A، ویتامین B6، ویتامین K، ویتامین C و ویتامین E و مواد معدنی، از جمله کلسیم، آهن، پتاسیم و سدیم مورد نیاز نوزادان و کودکان را فراهم می کند.
10. لاغری و کاهش وزن
میوه آووکادو دارای چربی ها غیر اشباع سالم است که باعث کاهش اشتها شده و برای لاغری و کاهش وزن مفید می باشد. اگر هر روز از میوه آووکادو استفاده کنید علاوه بر کاهش وزن، شاخص توده بدنی و درصد چربی بدن شما هم کاهش بیشتری پیدا می کند و زودتر لاغر می شوید.
آووکادو همچنین دارای فیبر بالا و کربوهیدرات بسیار کم است که به کاهش وزن کمک می کنند.
11. بارداری
آووکادو مقادیر بالای فولات یا اسید فولیک ارد که در بارداری برای جلوگیری از خطر سقط جنین و ایجاد نقص لوله عصبی در جنین مفید می باشد.
میوه آووکادو از بیماری صبحگاهی زنان باردار که باعث حالت تهوع و استفراغ می شود جلوگیری می کند.
12. معده و دستگاه گوارش
همانطور که می دانید، آووکادو یکی از بهترین منابع فیبر می باشد، بسته به اندازه آووکادو یک میوه کامل بین 11-17 گرم فیبر دارد.
فیبر موجود در آووکادو برای بهبود هضم غذا، درمان معده درد، زخم معده و مشکلات گوارشی مفید بوده و علاوه بر این به درمان یبوست و سندرم روده تحریک پذیر هم کمک می کند.
13. کبد و کبد چرب
آووکادو حاوی مقادیر بالای فیبر و چربی های سالم است که برای محافظت از کبد و درمان بیماری های کبد مانند کبد چرب بسیار مفید می باشد.
14. دیابت و قند خون
مطالعات انجام شده نشان داده که اسید های چرب موجود در آووکادو حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد و میزان گلوکز خون و در نتیجه قند خون را کنترل می کند.
علاوه بر میوه، برگ آووکادو نیز برای پیشگیری و درمان دیابت مفید بوده و به کاهش سطح قند خون کمک می کند.
15. فشار خون، کلسترول، چربی خون و سلامت قلب
آووکادو غنی از پتاسیم و استرول گیاهی طبیعی بتا-سیتوستورول می باشد که باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون شده، فشار خون بالا را درمان می کند و باعث سلامت قلب و عروق می شود.
16. سرطان
مطالعات متعدد نشان داده شده است که آووکادو به عنوان یک غذای ضد سرطان عمل می کند، فیتوکمیکال های موجود در آووکادو از ایجاد چرخه سلولی رشد سلول های سرطانی جلوگیری کرده و باعث آپوپتوز سلول های سرطانی می شوند.
خوردن آووکادو یک راه عالی برای مبارزه با انواع سرطان ها می باشد و می تواند اثرات جانبی شیمی درمانی را کاهش دهد.
17. چشم
آووکادوغنی از آنتی اکسیدان بوده و دارای مواد مغدنی مهم مانند لوتئین و زاکسانتیین است که برای سلامتی چشم بسیار مهم هستند. مطالعات نشان داده که این مواد مغذی خطر ابتلا به آب مروارید و دژنراتیو ماکولا ا کاهش می دهد.
18. بدنسازی
ورزشکاران و بدنسازان برای تمرینات بدنسازی به انرژی زیادی نیاز دارند، آووکادو مواد مغذی بدنسازان را تامین کرده و سطح انرژی را افزایش می دهد.
19. خواص برگ آووکادو
برگ های آووکادو برای درمان سرماخوردگی، زخم معده، روماتیسم و پوکی استخوان، درمان نقرس، فشار خون بالا و اسهال و درمان سنگ کلیه مفید می باشد، علاوه بر این برگ های آووکادو برای تنظیم قاعدگی و درمان علائم یائسگی نیز مفید می باشد.

طرز تهیه دمنوش و چای برگ آووکادو:
3 برگ آووکادو را در دو فنجان آب جوش بریزید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و تا دم بکشد و هر روز یک یا دو فنجان از آن را در روز بنوشید.
20. خواص هسته آووکادو
هسته آووکادو برای لاغری و چربی سوزی، درمان اسهال، درمان خستگی، استرس و افسردگی، پیشگیری از سرطان و تومور، جلوگیری از صرع و درمان جوش و درمان اختلالات تیروئید مفید می باشد.

طرز تهیه دمنوش و چای هسته آووکادو:
هسته آووکادو را به آرامی بر روی حرارت کمی بو بدهید، آن را 10 دقیقه در آب بجوشانید و بگذارید بماند و روزی 5 بار در روز از این دمنوش بنوشید.


آووکادو را چگونه بخوریم؟
چاقویی بردارید و آووکادوی رسیده را از طول برش بزنید، هسته بزرگ وسط آن نمی گذارد که دو نیمه را کاملا از هم جدا کنید و با دستانتان دو نیمه را بچرخانید تا از هم جدا شوند.
هسته در یک نیمه باقی می ماند، چاقو را بردارید و ضربه ای به هسته بزنید تا چاقو در آن گیر کند. حالا آرام چاقو را بکشید تا هسته با آن خارج شود.
شما می توانید آووکادو را در سالاد یا به عنوان سس سالاد استفاده کنید.


عوارض و مضرات آووکادو:
آووکادو ممکن است باعث تشدید میگرن شده و علائم آن نظیر تهوع، استفراغ و حساسیت به نور را افزایش دهد.
محبوبیت آووکادو به دلیل غنی بودن، بافت مخملی و طعم ملایم آن است. آووکادو میوه ای گرمسیری است که هنگام برداشت بافتی کره ای پیدا می کند و هم در ساندویچ، هم در سالاد و هم در دسر مورد استفاده قرار می گیرد. خواص آووکادو می تواند به کاهش خطر ابتلا به چاقی و دیابت، جلوگیری از بیماری های قلبی و مرگ و میر، تامین سلامت پوست و مو و بخشیدن انرژی به بدن کمک کند.

انواع آووکادو:
آووکادو در دو مدل هس و فیورتی یافت می شود. هس از گواتمالا می آید و دارای پوست تیره بنفش قهوه ایست. بیضی شکل است و پوستی خشن و ضخیم دارد. مدل فیورتی از مکزیک می آید و پوستی سبز، نازک و روشن دارد. روغنش کمتر و بافت خامه ای اش نیز کمتر است.

تاریخچه:
آووکادو، میوه بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است. اکنون در ایالات متحده، کارائیب، مکزیک، برزیل، اسرائیل و استرالیا تولید می شود. رشد آن در انگلستان دارای نوسان است.
ارزش غذایی آووکادو:
این میوه منبعی غنی از چربی های مفید و ویتامین E است. البته کالری بالایی دارد و شاید کسانی که وزن شان را مدیریت می کنند باید به طور محدودتری آن را مصرف کنند. اگر رژیم لاغری دارید سعی کنید مصرف تان به بیشتر از دو عدد در هفته نرسد و در عوض مصرف میوه ها و سبزیجات کم کالری دیگر را افزایش دهید. همچنین فیبر محلول بیشتری نسبت به سایر میوه ها دارد و حاوی مواد معدنی مفید مانند آهن، مس و پتاسیم است و منبع خوبی از ویتامین B و فولات به شمار می رود.
100 گرم آووکادو، حدودا حاوی 19 گرم چربی است که فقط 4 گرم آن چربی اشباع شده است و باقی آن چربی غیر اشباع است و برای بدن مفید و ضروری محسوب می شود.

خواص آووکادو برای سلامتی:
سبک زندگی تان را با رژیم غذایی مناسب تغییر دهید تا مشاهده کنید چگونه از بسیاری از بیماری ها دور خواهید ماند و ظاهر و باطنی سلامت خواهید داشت. در این تغییر رژیم غذایی، گنجاندن آووکادو را به هیچ عنوان فراموش نکنید. در ادامه با خواص شگفت انگیز آووکادو آشنا خواهید شد.


1. غنی از مواد مغذی:
آووکادو، غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. منبعی عالی از ویتامین K، C، E و B6 به شمار می رود و همچنین دارای ریبوفلاوین، نیاسین، فولات، پانتوتنیک اسید، منیزیم و پتاسیم است. همچنین لوتین، بتاکاروتن و اسیدهای چرب امگا3 را فراهم می کند. اگرچه اکثر کالری های آن از چربی به دست می آید اما از مصرف آن نترسید زیرا چربی هایش سالم و سودمند است و شما را سیر و تندرست نگه می دارد. هنگامی که شما چربی مصرف می کنید، مغزتان سیگنالی برای خاموشی اشتها دریافت می کند. خوردن چربی باعث کاهش کربوهیدرات می شود و میزان قند خون تان را متعادل نگه می دارد.
چربی برای سلول های بدن ضروری است. خوردن چربی های سالم باعث سلامت پوست، افزایش جذب ویتامین های محلول در چربی، مواد معدنی و سایر مواد مغذی می شود و حتی ممکن است سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت کند.


2. مفید برای سلامت قلب:
آووکادو در هر اونس حاوی 25 میلی گرم استرول گیاهی به نام بتا سیتوسترول است. مصرف منظم بتا سیتوسترول و سایر استرول های گیاهی، به حفظ سطح کلسترول سالم بدن کمک بسزایی می کنند.


3. مناسب برای بینایی:
آووکادو حاوی لوتئین و زاکسانتین است که فیتو شیمیایی هستند و به ویژه در بافت های چشم متمرکزند. آنها در کاهش آسیب نور ماورای بنفش بسیار مفید هستند. از آنجا که مصرف آووکادو، جذب اسیدهای چرب اشباع نشده و آنتی اکسیدان های محلول در چربی مفید مانند بتاکاروتن را افزایش می دهد افزودن آن به رژیم غذایی تان می تواند در کاهش خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا را که اختلال بینایی وابسته به سن است موثر باشد.

4. پیشگیری از پوکی استخوان یکی از مهمترین خواص آووکادو می باشد:
ویتامین K برای سلامت استخوان ضروری است. نیمی از یک آووکادو، حدود 25 درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین K را تامین می کند. این ماده مغذی اغلب نادیده گرفته می شود اما برای سلامتی استخوان ضروری است. ویتامین K در کنار کلسیم و ویتامین D برای حفظ استخوان های سالم شناخته می شوند اما خوردن ویتامین K به میزان کافی می تواند با افزایش جذب کلسیم و کاهش دفع ادراری کلسیم منجر به سلامت استخوان شود.


5. سرطان:
مصرف مناسب فولات، می تواند از سرطان روده بزرگ، معده، پانکراس و سرطان دهانه رحم پیشگیری کند. آووکادو ممکن است حتی در درمان سرطان هم مفید باشد. برخی از تحقیقات نشان می دهند که فیتو شیمیایی های استخراج شده از آووکادو می تواند مانع رشد سلول های پیش سرطانی و سرطانی شود. حتی می تواند باعث مرگ سلول های سرطانی و تکثیر سلول های سیستم ایمنی بدن شود. این فیتو شیمیایی ها، آسیب های کروموزومی را مانند داروهای شیمیایی کاهش می دهند.


6. نوزادان سالم:
فولات که به عنوان اسید فولیک هم شناخته می شود، برای داشتن بارداری سالم بسیار مفید است. مصرف مناسب آن، خطر سقط جنین و نقص لوله عصبی را کاهش می دهد. تحقیقات اخیر بر روی موش های تازه متولد شده نشان داد نقص هایی در زاد و ولد موش ها، به خاطر کمبود سطح فولات در اسپرم آنهاست.

7. کاهش خطر افسردگی از جمله خواص آووکادو می باشد:
غذاهایی که مقادیر بالایی از فولات را دارا هستند، ممکن است به کاهش افسردگی کمک کنند زیرا فولات از ایجاد هوموسیستئین جلوگیری می کند. این ماده می تواند باعث کاهش گردش خون و ارسال مواد مغذی به مغز شود. هوموسیستئین می تواند با تولید سروتونین، دوپامین و نورپینفرین در تنظیم خلق و خو، خواب و اشتها دخالت کند.


8. بهبود هضم غذا:
آووکادو دارای فیبر زیادیست و تقریبا بین 6 تا 7 گرم در هر میوه وجود دارد. خوردن خوراکی هایی با فیبر طبیعی می تواند به جلوگیری از یبوست، حفظ سلامت دستگاه گوارش و کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ شود.


9. سم زدایی طبیعی یکی از دیگر خواص آووکادو محسوب می شود:
فیبر مناسب، حرکات منظم روده را بهبود می بخشد که برای دفع روزانه سموم از طریق صفرا و مدفوع ضروری است. مطالعات اخیر نشان داده که فیبر رژیمی نیز ممکن است در تنظیم سیستم ایمنی بدن و التهاب نقش داشته باشد.

10. درمان پوکی استخوان از دیگر خواص آووکادو می باشد.:
مواد معدنی که در آووکادو یافت می شود و البته در سویا و دیگر فرآورده های گیاهی نیز وجود دارد می تواند در درمان پوکی استخوان و کاهش علائم آن موثر باشد.


11. از دیگر خواص آووکادو می توان به اثر ضد میکروبی آن اشاره کرد:
آووکادو، حاوی مواد معدنی است که فعالیت ضد میکروبی دارد به خصوص در برابر اشریشیا کلی، که یکی از علت های اصلی مسمومیت غذایی است.


12. پیشگیری از بیماری های مزمن:
طبق گفته وزارت علوم و تغذیه دانشگاه کنتاکی، مصرف بالای فیبر به میزان قابل توجهی از بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی، فشارخون بالا، دیابت، چاقی و برخی از بیماری های دستگاه گوارش مقابله می کند. افزایش میزان فیبر نیز نشان داده است که می تواند فشار خون و کلسترول را پایین بیاورد، حساسیت انسولین را بهبود بخشد و باعث کاهش وزن در افراد چاق شود.

موارد استفاده:
آووکادو را می توانید مانند کره برش دهید و در ساندویچ یا سالاد مصرف نمایید. برای اینکه هنگام خرید آووکادوی رسیده ای انتخاب کنید، به آرامی به پوست آن ضربه بزنید، اگر محکم بود و تکان نخورد یعنی رسیده است. اگر آووکادویتان نرسیده و می خواهید هرچه زودتر آن را مصرف کنید، آن را با یک عدد موز در کیسه ای کاغذی قرار دهید.
آووکادو را صبح به جای کره روی نان بمالید و یا به جای سس مایونز از آن در تهیه سالاد مرغ و تخم مرغ بهره ببرید. همچنین به خاطر بافت نرم و کرمی و طعم ملایمش، به عنوان غذای اولیه برای نوزادان نیز مناسب است.
آووکادو را به طرق مختلفی می توانید امتحان کنید و حتی روغن آووکادو هم برای مصرف بسیار مفید است. از روغن آووکادو در پخت و پز یا مرطوب کردن پوست و مو هم استفاده می شود. از خود میوه آووکادو هم به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی اش می توانید ماسک صورت تهیه کنید.

خطرات و مضرات آووکادو:
رژیم غذایی آووکادو، یک الگوی کلی است که در پیشگیری از بیماری ها و رسیدن به سلامتی می تواند مفید باشد اما به یاد داشته باشید که در هیچ نباید زیاده روی کرد.
اگر داروهایی مانند وارفارین که جلوی لخته شدن خون را می گیرند مصرف می کنید، نباید میزان زیادی ویتامین K به بدن تان وارد شود زیرا نقش مهمی در لخته شدن خون دارد.

منبع: ویکی پدیا, نمناک, کوکا, هفت گنج

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*