قیمت, فروش و خرید آنلاین میوه ستاره

تاریخ انتشار: 98/06/20
نمایش: 19
(0 رای)

بنام خدا

قیمت, فروش و خرید آنلاین میوه ستاره ای یا همان اختری بصورت انبوه و عمده برای استفاده در صنایع بزرگ غذایی و نیز مصرف روزانه خانگی در حجره های میوه در میدان مرکزی میوه تهران آماده عرضه می باشد, از این رو برای ثبت سفارشات خود می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نماید و یا بصورت حضوری برای خریدهای عمده مراجعه نماید.

اَختَری ،کوکبی یا میوه ستاره نام میوه‌ای استوایی از تیرهٔ ترشکیان (Oxalidaceae) . سردهٔ ابن رُشدی‌ها (Averrhoa) است .
این میوه بومی سری‌لانکا، هندوستان و اندونزی است. اختری از خویشاوندان نزدیک میوه بیلیمبی است.
این میوه از میوه‌های مناطق گرمسیری می‌باشد. رنگ آن سبز و گاهی زرد می‌باشد. پوست آن براق است. از انواعی که دارای نقطه یا خط‌های قهوه‌ای می‌باشد، استفاده نکنید. استفادهٔ کوکبی آسان است. نیاز به پوست کندن و جدا کردن دانه ندارد. به آرامی تغییر رنگ می‌دهد. مزهٔ بعضی از انواع آن ترش و برخی شیرین می‌باشد. (مانند انگور پوست کلفت) شکل زیبایی دارد و وقتی آن را می‌بریم بسیار شبیه ستاره می باشد. می‌توان از آن در سالاد و برای تزئین غذاها استفاده کرد.

کارامبولا یا میوه ستاره ای
دانستنی های علمی:
میوه ستاره ای که در علم گیاهشناسی با عنوان Averrhoa carambola شناخته می شود، میوه ای است که بر روی درخت کارامبولا می روید. علاوه بر کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند فیلیپین، مالزی، اندونزی، سریلانکا، بنگلادش و نیز هند که خواستگاه اصلی این گیاه می باشند، این گیاه در نقاط دیگر جهان نیز می روید. اين ميوه توسط پرتغالی ها به مناطق مختلف برده شده است.
علت نامگذاری این میوه با نام میوه ستاره ای شباهت فراوان آن به ستاره است، بخصوص وقتی به صورت عرضی برش می خورد. این میوه وقتی کاملاً رسیده می شود، به رنگ زرد درمی آید و طعم ترش و شیرین مطلوبی پیدا می کند. در حقیقت ترکیبی از مزه های آناناس، گلابی، سیب و مرکبات است، اما میوه نارس آن ترش مزه بوده و مزه ای مشابه با سیب سبز دارد.

خصوصیات گیاهشناسی:
کارامبولا درختی همیشه سبز، کوچک، کند رشد با تنه ای کوتاه یا به شکل درختچه ای است. این درخت دارای شاخ و برگ انبوه با تاجی گرد یا کروی شکل است.
برگ ها به صورت مرکب، نرم، سبز، با آرایش مارپیچی در اطراف شاخه ها، پرمانند یا شانه ای که دارای یک برگچه ی انتهایی و حدود 5 تا 11 برگچه جانبی و متقابل می باشد. هر برگ حدود 15 تا 20 سانتیمتر طول و هر برگچه حدود 3.8 تا 9 سانتیمتر طول داشته و تخم مرغی شکل می باشد.سطح فوقانی برگ ها صاف و بدون کرک و سطح تحتانی دارای کرک های نرم و به رنگ مایل به سفید می باشد. برگ های این گیاه به شوک و تکان ناگهانی حساس بوده و در صورت بروز این اتفاق، به یکدیگر نزدیک می شوند.
گل ها به رنگ بنفش با خطوطی ارغوانی و کرکدار بوده که در حاشیه ی برگ ها تشکیل می شوند. این گل ها در خوشه های گل کوچک و در انتهای شاخه ها و یا گاهی روی شاخه های بزرگ یا تنه ی اصلی به وجود می آیند. هر خوشه ی گل به وسیله ی یک ساقه ی قرمز رنگ به درخت متصل می شود. گل ها کامل، زنگوله ای شکل، به عرض 6 میلیمتر و دارای پنج گلبرگ هستند.
میوه ها کشیده و به صورت طولی دارای 5 تا 6 زاویه، به طول 6.35 تا 15 سانتیمتر و عرض 9 سانتیمتر می باشند. این میوه ها دارای پوستی نازک و مومی به رنگ زرد مایل به نارنجی هستند. میوه های رسیده دارای عصاره ای زرد رنگ و بافتی ترد بوده که در صورت بریده شدن از مقطع عرضی، به شکل ستاره دیده می شوند. میوه دارای عطر اگزالیک اسید است که در میوه های مختلف از قوی تا ملایم متفاوت می باشد. طعم و مزه ی آن نیز از ترش تا شیرین ملایم متفاوت است.
هر میوه ممکن است بیش از 12 بذر به طول 6 تا 12.5 میلیمتر داشته باشد. این بذر ها پهن، نازک و قهوه ای رنگ هستند. برخی کولتیوارها نیز میوه هایی بدون بذر تولید می کنند.

شرایط محیط رشد:
بهترین شرایط برای رشد کارامبولا در آب و هوای گرم تا بسیار گرم حاصل می شود. بهترین دما برای رشد میوه ها دمای 68 تا 95 درجه فارنهایت است. رشد گیاه در دماهای کمتر از 65 درجه فارنهایت متوقف می شود. دماهای کمتر 30 تا 32 درجه فارنهایت ممکن است برگ های جوان، گیاهان جوان و شاخه ها را از بین ببرد. همچنین دماهای 27 تا 39 درجه ی فارنهایت نیز می تواند برگ های بالغ را از بین ببرد.
این گیاهان به سرما حساس بوده و نشانه های یخ زدگی در آنها شامل پلاسیده شدن، آبگزیدگی، خشک شدن و ریزش برگ ها و شاخه ها، ریزش میوه ها و در نهایت مرگ درخت می باشد.
کارامبولا نسبت به خشکی تاحدودی می تواند متحمل باشد ولی خشکی های زیاد و طولانی سبب پیچیدگی و پژمرده شدن برگ ها، تغییر رنگ برگ ها به زرد و قهوه ای، ریزش برگ ها، کاهش میوه دهی، کاهش اندازه ی میوه ها، خشک شدن شاخه ها و در خشک های سخت سبب مرگ درخت می گردد.
این درختان نسبت به باد مقاوم نبوده و بادها سبب از بین قهوه ای شدن حاشیه ی برگچه ها، ریزش برگ ها، خشکیدگی شاخه ها، سوختگی میوه، کاهش رشد درخت، کاهش اندازه ی میوه و کاهش میزان محصول می گردند. برای محافظت در برابر باد، باید درخت را هرس نمود و آن را کوتاه نگه داشت تا در برابر بادها کمترین آسیب به آن وارد گردد.
این گیاه نسبت به خاک های شور و بسیار مرطوب متحمل نیست و برای رشد به خاک های کمی مرطوب و دارای املاح کم نیاز دارد.

خواص درمانی و کاربردهای صنعتی:
میوه ستاره ای سرشار از فیتونوترینت ها و فلاونوئیدهای پلی فنولیک مانند اپی کاتکین، کوئرستین و گالیک اسید است که آنتی اکسیدان های فعالی هستند. در هر 100 گرم از میوه ستاره ای 143 میلیگرم پلی فنل ها با خاصیت آنتی اکسیدانی وجود دارد. مصرف میوه ستاره ای به علت وجود ظرفیت بالای آنتی اکسیدانی آن، فرآیند پیری را به تأخیر می اندازد، زیرا علت اصلی فرآیند پیری و فرسودگی، آسیب ناشی از رادیکال های آزاد به سلول ها می‌باشد. مصرف مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها با مهار تولید رادیکال های آزاد فرآیند پیری را به تأخیر می اندازد. در نتیجه میوه ستاره ای به علت دارا بودن انواع آنتی اکسیدان ها و مبارزه با رادیکال های آزاد به شادابی و جوانی کمک می کند.
میوه ستاره ای به علت دارا بودن فلاوونوئیدها، یک ضدالتهاب قوی است که برای درمان اختلالات پوستی مانند پسوریازیس و درماتیت کاربرد دارد. این میوه سرشار از آب می باشد که به هیدراته و مرطوب شدن پوست کمک می کند. همچنین منبع خوبی از روی است که از آکنه جلوگیری نموده و برای درمان پوست های چرب استفاده می شود. آنتی اکسیدان های موجود در میوه ستاره ای چین و چروک ها و لکه های سیاه پوستی را برطرف می کنند و در نتیجه به جوانی و شادابی پوست کمک می نمایند.
ریزش مو با دریافت پایین ویتامین C در ارتباط است. میوه ستاره ای به دلیل اینکه سرشار از ویتامین C می باشد، رشد مناسب موهای شما را تضمین می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند. همچنین به علت اثرات آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی از آسیب رادیکال های آزاد و در نتیجه خشک و شکننده شدن موها پیش‌گیری می کند.
میوه ستاره ای میوه ای کم کالری و کم شیرینی است و ایده مناسبی برای افرادی است که از بیماری دیابت رنج می برند. سطح بالای فیبر در این میوه از آزاد شدن سریع قند خون جلوگیری می کند. در نتیجه مانع از پیامدهای بعدی افزایش قند خون می شود. ریشه درخت میوه ستاره ای به طور سنتی در چین برای بیماری های گوارشی و دیابت کاربرد داشته است. تحقیقات نشان می دهد که این ریشه ها قند خون و لیپیدها را کاهش می دهند و اثر مناسبی بر سلول های پانکراس دارند. همچنین عصاره برگ های این گیاه به عنوان درمان خانگی دیابت کاربرد دارد.

به علت کلسترول پایین و نیز اثر این میوه بر کاهش فشارخون، این میوه به عنوان یک میوه محافظت کننده در برابر بیماری های قلبی معرفی می شود. پوست این میوه منبع خوبی برای فیبر رژیمی می باشد که به هضم کمک می کند و باعث کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب می گردد.
از هر 4 فرد بزرگسال یک نفر به فشارخون بالا مبتلا می باشد. فشارخون بالا منجر به حملات قلبی و نهایتاً مرگ می شود. بیماری فشارخون به عنوان قاتل خاموش شناخته شده است؛ اما رژیم متعادل و سالم به کنترل فشارخون کمک می کند. میوه ستاره ای سرشار از پتاسیم است و اثر سدیم و نمک را (که فشارخون را افزایش می دهند) خنثی می نماید.
میوه ستاره ای سرشار از ویتامین C است و آنتی اکسیدانی قوی برای افزایش عملکرد سیستم ایمنی می باشد. در نتیجه بدن را در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا محافظت می کند. همچنین این میوه اثرات قوی در از بین بردن باکتری ها دارد. در نتیجه مصرف این میوه یا آب آن باعث از بین رفتن باکتری های مضر در روده مانند اشرشیاکلی، سالمونلا و استافیلوکوکوس ها (که مشکلات روده را به وجود می آورند) می شود.
ویتامین C موجود در میوه ستاره ای از التهاب جلوگیری می کند و برای آرتریت روماتوئید و نقرس که درد در ناحیه مفاصل را ایجاد می کنند، مؤثر است. نقرس نوعی آرتریت است که به علت افزایش اسید اوریک در جریان خون ایجاد می شود. این اسید اوریک اضافی در ناحیه مفاصل کریستالیزه و سخت می شود و دردهای شدیدی را ایجاد می کند. مطالعات نشان می دهد ویتامین C برای کاهش اسید اوریک در بیماران مبتلا به نقرس، مؤثر است.
کارامبولا منبع مناسبی از فولات و سایر مواد مغذی است که برای سلامت مادر و جنین ضروری می باشند. فولات برای رشد مناسب جنین و جلوگیری از نقص لوله عصبی کاربرد دارد. همچنین این میوه برای تحریک ترشح و جریان شیردهی در مادران شیرده مفید است.
این میوه سرشار از ویتامین A است که نقش اساسی در سلامتی چشم دارد.
میوه ستاره‌ای منبع خوبی از کلسیم و املاحی چون فسفر، منیزیم و منگنز است که همگی در تشکیل استخوان و حفظ سلامتی آن موثر می باشند. در نتیجه مصرف آن استخوان ها را قوی می کند و از استئوپروز جلوگیری می نماید.
این میوه سرشار از مواد دیورتیک است که تولید اوره را افزایش می دهند و دفع ادرار و سموم از بدن تسریع می شود. در نتیجه با مصرف میوه ستاره ای سنگ های ادراری و عفونت های دستگاه ادراری کاهش می یابد.
این میوه منبع خوبی از فیبر محلول است که مواد غذایی گوارش یافته در روده ها را حجیم ساخته، حرکات روده ها را تحریک می کند. در نتیجه دفع مدفوع آسان شده و مانع از ایجاد یبوست می گردد.
همچنین برای درمان تهوع، اسهال، سردرد، سرفه، گلو درد و تب کاربرد دارد. این میوه در طی سالیان متمادی به عنوان یک میوه خلط آور در درمان سرماخوردگی و سرفه کاربرد داشته است.

ارزش غذایی:
کارامبولا یکی از کم کالری ترین میوه ها می باشد، به طوری که در هر 100 گرم تنها 31 کیلوکالری انرژی دارد. همچنین حاوی 6.73 گرم کربوهیدرات ها، 3.98 گرم قند، 2.8 گرم فیبر خام، 0.33 گرم روغن، 1.04 گرم پروتئین، 66 میکروگرم ویتامین A (لوتئین، زآزانتین)، 0.014 میلیگرم تیامین، 0.016 میلیگرم ریبوفلاوین، 0.367 میلیگرم نیاسین، 0.391 میلیگرم پانتوتنیک اسید، 0.017 میلیگرم ویتامین B6، 12 میکروگرم ویتامین B9 یا فولات، 7.6 میلیگرم کولین، 34.4 میلیگرم ویتامین C، 15 میلیگرم ویتامین E، 3 میلیگرم کلسیم، 0.08 میلیگرم آهن، 10 میلیگرم منیزیم، 0.037 میلیگرم منگنز، 12 میلیگرم فسفر، 133 میلیگرم پتاسیم، 2 میلیگرم سدیم و 0.12 میلیگرم روی می باشد. این میوه به هیچ عنوان چربی اشباع، چربی ترانس و کلسترول ندارد و سرشار از ویتامین ها، املاح، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی می باشد. پوست این میوه منبع خوبی از فیبر رژیمی می باشد. هر کدام از این میوه های ستاره ای وزنی معادل 70- 130 گرم دارند.


تکثیر کارامبولا یا میوه ستاره ای معمولاً از طریق پیوند زدن صورت می گیرد.
هشدار:
کارامبولا نیز مانند گریپ فروت با داروها تداخل دارد و نباید با فاصله کمی از داروها مصرف شود، زیرا باعث تشدید عملکرد و عوارض ناشی از داروها می گردد.

خواص درمانی میوه ستاره ای (میوه اختری) برای سلامتی


1. بهبود سیستم گوارش و هضم غذا:
متخصصان همیشه به مردم توصیه کرده اند که برای هضم بهتر باید از مواد غذایی استفاده کرد که دارای فیبر زیادی میباشند. میوه ستاره ای دارای مقدار بسیار زیادی فیبر میباشد که میتواند به رفع مشکلات گوارشی کمک بکند. فیبر غذایی علاوه بر اینکه به هضم غذا کمک میکند، باعث رشد باکتری های مفیدی میشود که برای حفظ سلامت روده ضروری است.


2. کمک به کاهش وزن:
میوه ستاری ای دارای مواد مغذی زیاد و کالری بسیار کم است. به همین دلیل میوه ای ایده آل برای کاهش وزن است. شما میتوانید بجای خوراکی های مضر که امروزه خیلی رایج شده است، هرچقدر که میخواهید از میوه ستاره ای مصرف کنید چراکه براحتی میتواند برای مدت های طولانی شما را سیر نگه دارد. هر 100 گرم میوه ستاره ای 31 کالری دارد.


3. بهبود سلامت قلب و عروق:
بیماری های قلبی و عروقی بسیار جدی هستند و اصلا نمیتوان آن ها را نادیده گرفت. برای حفظ سلامت قلب باید مواد معدنی در بدن شما به اندازه کافی وجود داشته باشد. همچنین خوب است بدانید که پتاسیم ماده معدنی است که نقش اصلی در کنترل سطح فشار خون دارد و فشار خون نیز با سلامت قلب و عروق ارتباط تنگاتنگی دارد.


4. بهبود بینایی:
با هر بار مصرف میوه ستاره ای مقدار بسیار زیادی ویتامین وارد بدن خود میکنید. ویتامین آ یک ویتامین حیاتی برای سلامت بینایی شما است. همچنین مصرف میوه ستاره ای میتواند از ایجاد بیماری های چشمی همچون آب مروارید و دژنراسیون ماکولا جلوگیری کند.


5. منبع غنی پروتئین
مثل گوشت، تخم مرغ و ماهی، میوه ستاره ای هم منبعی سرشار از پروتئین میباشد. بدن برای حفظ سلامت سیستم عصبی و تنظیم هورمون ها به پروتئین نیاز دارد. همچنین مصرف منظم میوه ستاره ای باعث حفظ سطح انرژی بدن میشود.

6. مسکن درد:
سردرد، میگرن و کمر درد بسیار اعصاب خردکن است. با مصرف میوه ستاره ای میتوانید بسیاری از درد های بدن را آرام کنید. متخصصان میگویند که برای درمان سردرد و درد های مفصلی و اسپاسم ها عضلانی باید به میزان کافی منیزیم مصرف کرد و میوه ستاره ای هم سرشار از منیزیم و دیگر مواد معدنی میباشد.


7. خواص ضد باکتریایی:
در یک تحقیق علمی مشخص شده است که میوه ستاره ای دارای خواص ضد باکتری میباشد. میوه ستاره ای میتواند عفونت های حاصل از بیماری های سالمونلا تیفوس، اشریشیا کلی، باسیلوس سرئوس و یا پاتوژن های بد را درمان کند. زمانی که بدن شما در برابر این بیماری ها مقاوم شود، احتمال مبتلا شدن به عفونت کلون کاهش میابد. گفته میشود که مواد موجود در میوه ستاره ای میتواند سرطان کلون را درمان کند اما همچنان نیاز به انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه میباشد.


8. یک ضد التهاب قوی:
با مصرف یک عدد میوه ستاره ای میتوانید مقدار زیادی ساپونین، فلاونوئید و ویتامین سی را دریافت کنید. این مواد برای مبارزه با انواع التهابات ضروری هستند. اگر التهابات درمان نشوند میتوانند منجر به ایجاد بیماری های خطرناک دیگری بشوند.


9. سیستم ایمنی را تقویت میکند:
اگر میخواهید سیستم ایمنی بدنتان قوی باشد و کمتر به بیماری مبتلا شوید باید بصورت مرتب آنتی اکسیدان مصرف بکنید. علاوه بر مقادیر بسیار زیاد آنتی اکسیدان، میوه ستاره ای ویتامین سی زیادی دارد که در تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر است. آنتی اکسیدان ها عفونت، رادیکال های آزاد، سموم و سلول های سرطانی را از بین میبرد.


10. درمان سرفه:
ویتامین ها و دیگر موادی که در میوه ستاره ای وجود دارد میتواند حتی سرفه های بسیار شدید را درمان کند. همچنین متخصصان توصیه کرده اند که افراد مبتلا به آنفلونزا نیز برای درمان سریعتر از این میوه استفاده کنند. البته افرادی که تب شدید دارند نباید میوه ستاره ای را مصرف کنند. میوه ستاره ای در درمان مشکلات ادراری نیز بسیار موثر است.

11. مبارزه با سرطان:
همانطور که گفته شد، میوه ستاره ای سرشار از آنتی اکسیدان ها میباشد و این آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مبارزه و از رشد سلول های سرطانی جلوگیری میکند.


12. تنظیم سطح قند خون:
بدلیل قند کم و مقادیر هیپوگلیسمی موجود در میوه ستاره ای، این میوه میتواند به تنظیم قند خون بپردازد. میوه ستاره ای فیبر بسیاری دارد که باعث میشود میل به مصرف قند در فرد کاهش پیدا کرده و همچنین از کاهش سطح قند خون نیز جلوگیری میکند. به همین دلایل، میوه ستاره ای برای افراد دیابتی فوق العاده است. البته توصیه این است که دیابتی ها قبل از اینکه این میوه را به برنامه غذایی روزانه خود وارد کنند، حتما با پزشک مشورت نمایند.


13. زیبایی و سلامت پوست:
مصرف میوه های تازه برای پوست معجزه میکند! میوه ستاره ای با توجه به محتویاتی که دارد بیماری های پوستی مثل اگزما و بیماری های مرتبط با رنگدانه های پوستی را درمان کند. همچنین این میوه استوایی آکنه را با سرعت استثنایی از بین میبرد. میوه ستاره ای به دلیل داشتن ویتامین سی بسیار زیاد برای جوانسازی پوست نیز بسیار عالی است. اگر میخواهید خطوط روی صورت خود را سریعا درمان کنید، میوه ستاره ای را به شما توصیه میکنیم.


14. سلامت و شادابی پوست:
ویتامین سی بسیار زیادی که در میوه ستاره ای وجود دارد علاوه بر اینکه برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مناسب است، باعث ساخت و حفظ کلاژن میشود. کلاژن یک پروتئین بنیادی در ساختار پوست و مو است. همچنین میوه ستاره ای دارای ویتامین آ بسیاری نیز میباشد که در مرطوب نگه داشتن مو بسیار موثر میباشد.


15. افزایش شیر مادر:
یکی دیگر از خواص میوه ستاره ای افزایش شیر مادران است. مادرانی که شیر کافی برای تغذیه کودک خود ندارند، میتوانند با مصرف منظم میوه ستاره ای، مشکل خود را برطرف کنند.

16. تقویت استخوان:
همانطور که قبل تر نیز گفتیم، میوه ستاره ای دارای مواد معدنی بسیاری میباشد. آهن، منیزیم، فسفر، روی و کلسیم موجود در این میوه استوایی به تقویت استخوان ها و جلوگیری از ابتلا به بیماری هایی مانند پوکی استخوان میپردازد.


17. بهبود متابولیسم:
میوه ستاره ای با داشتن مقادیر بالایی از پیریدوکسین، فولات و ریبوفلاوین، آنزیم های ضروری مورد نیاز بدن را تامین و به تنظیم هورمون ها میپردازد؛ این امر موجب بهبود متابولیسم بدن میشود.


18. کاهش کلسترول خون:
میوه ستاره ای چربی بسیار کم و فیبر زیادی دارد، به همین دلیل در کاهش کلسترول موثر است. فیبر غذایی سطوح کلسترول بد را کاهش و کلسترول خوب را افزایش میدهد. کلسترول بالا میتواند منجر به بیماری های قلبی عروقی، سکته، حمله قلبی و تصلب شریان شود.


19. سم زدایی بدن:
یکی دیگر از خواص میوه ستاره ای، تحریک ادرار است که با خروج نمک اضافی و چربی ها منجر به سم زدایی بدن میشود. میوه ستاره ای کبد و کلیه ها را پاکسازی میکند اما افرادی که از قبل دارای مشکلات کبدی و یا کلیوی هستند باید در مصرف این میوه احتیاط کنند.


20. بهبود بیماری های سیستم تنفسی:
میوه ستاره ای با خواص ضد التهاب و خنک کننده ای که دارد، یک خلط آور بشمار میرود. از این میوه برای درمان عفونت های تنفسی و گلو درد نیز استفاده میشود.

21. درمان چشم درد:
اگر چشم درد دارید میتوانید با مصرف میوه ستاره ای آن را درمان کنید.


روش مصرف میوه ستاره ای:
در بسیاری از نقاط جهان میوه ستاره ای در کنار غذا ها سرو میشود. از آنجایی که میوه ستاره ای شکل عجیبی دارد، بسیاری از مردم نمیدانند که چگونه باید آن را مصرف کنند اما برخلاف خیلی از میوه های استوایی که باید رنده شوند و یا به شکل خاصی مصرف بشوند، میوه ستاره ای خیلی ساده برای خوردن آماده میشود. تنها کافی است سر و ته آن را جدا کنید. پوست این میوه بسیار نازک و قابل خوردن است.
میوه ستاره ای را بصورت خام (مثلا در سالاد ها) و یا درون غذا ها میتوانید استفاده کنید. همچنین اگر دوست داشته باشید با میوه ستاره ای میتوان نوشیدنی های بسیار خوشمزه ای نیز درست کرد.


عوارض میوه ستاره ای:
متاسفانه چند عارضه خطرناک ممکن است بر اثر استفاده از میوه ستاره ای رخ بدهد. واکنش های آلرژیک شدید، مسمومیت، سنگ کلیه و تداخل با برخی دارو ها از حمله عوارض این میوه هستند.

مسمومیت: برخی از مواد موجود در میوه ستاره ای اگر بخوبی هضم و از بدن دفع نشود بسیار خطرناک (و حتی کشنده) است. به همین دلیل اگر مشکلات کلیوی دارید و بدن شما نمیتوانید برخی مواد را دفع کند، مصرف میوه ستاره ای میتواند باعث سردرد، گیجی، حالت تهوع، تشنج و حتی مرگ بشود.


آلرژی: اگرچه ایجاد واکنش های آلرژیک بر اثر استفاده از میوه ستاره ای خیلی شایع نیست اما به ندرت پیش میاید و میتواند مشکلات گوارشی همچون اسهال، حالت تهوع و استفراغ بشود. اگر برای اولین بار است که میخواهید میوه ستاره ای بخورید، ابتدا مقدار کمی استفاده کنید تا واکنش بدن تان نسبت به آن را متوجه شوید.


سنگ کلیه: میوه ستاره ای دارای اسید اسکالیک است که اگر به میزان معمول استفاده شود و بیماری کلیوی هم نداشته باشید، نمیتواند مشکل ساز شود اما اگر در مصرف این میوه زیاده روی کنید، ممکن است دچار سنگ کلیه شوید.


تداخلات دارویی: مواد موجود در میوه ستاره ای با بسیاری از دارو ها تداخل ایجاد میکند و باعث میشود که اثر دارو از بین برود. اگر از دارو های خاصی استفاده میکنید که برای سلامتی شما حیاتی است حتما قبل از استفاده از این میوه با پزشک مشورت کنید.

منبع : ویکی پدیا, نارگیل, آکا

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*