خرید, قیمت و فروش آنلاین تمشک

تاریخ انتشار: 98/06/19
نمایش: 19
(0 رای)

بنام خدا

خرید, قیمت و فروش آنلاین تمشک با انواع نژاده های گوناگون از سرتاسر کشور توسط برند میوه چین تهیه شده تا نیاز مصرف کننده عمده و جزیی را برطرف نماید, میوه های تمشک دارای طعمی بسیار متفاوتی هستند: شیرین, ترش, ملس از شاخص ترین آنها است که هرکدام از این مزه ها سطح های متفاوتی دارند. میوه چین آماده عرضه میوه تمشک برای خریداران خانگی و عمده همچون کارخانجات, ارگان ها و... می باشد.

مجموعه دانستنی ها در رابطه با تمشک:

تمشک ایرانی (به انگلیسی: Blackberry) درختچه‌ای از تیره گلسرخیان است که به حالت وحشی در نقاطی مانند پارس اباد مغان(اولتان ،اسلام اباد جدید،پیر ایواتلو و رود مرزی ارس)، گیلان ،گلستان ،مازندران و آذربایجان فراوان است. در گیلان، گلستان، مازندران به این گیاه تمش، ولش، بولوش و بوروش، لبلبو و درپارس اباد و آذربایجان بؤیورتکن می‌گویند. تمشک گیاهی است با ساقه‌های تیغ‌دار که در کنار جاده‌ها و مزارع و جنگل‌ها به صورت انبوه می‌روید برگهایش متناوب و گوشوارک‌دار و شامل ۳ تا ۵ برگچه است.

توت سیاه ارمنی (نام علمی: Rubus armeniacusRubus) که به نام شاه توت ارمنی و شاه توت هیمالیایی نیز معروف است.
این گیاه بومی کشور ارمنستان و جنوب غربی آسیا و همچنین شمال ایران می‌باشد. این گونه گیاهی تمشک در سال ۱۸۳۵ میلادی به اروپا و در سال ۱۸۸۵ به کشور استرالیا و آمریکای شمالی معرفی شد.
شاه توت ارمنی، گیاهی است دیرپا که بر روی ساقه‌های خاردار دوساله از ریشه گیاه دیرپا، میوه می‌دهد. ساقه یک ساله آن به طول ۴ تا ۱۰ متر و رنگ متمایل به قرمز می‌باشد. طول برگ‌های شاه توت ارمنی در سال اول به ۷ تا ۲۰ سانتی‌متر می‌باشد.
در سال نخست، گل‌ها بر روی ساقه‌ها دیدار نمی‌شوند و در سال دوم نیز، ساقه‌ها دیگر رشد نمی‌کنند.
گل‌های درختچه شاه توت ارمنی در اواخر بهار و اوایل تابستان ظاهر می‌شوند که هرکدام از گل‌ها دارای ۲ تا ۵/۲ سانتی‌متر قطر و دارای ۵ گلبرگ سفید یا صورتی کمرنگ می‌باشند.
میوه‌های آن متعددو به قطر ۱ تا دو سانتیمتر و به رنگ‌های سیاه و ارغوانی تیره می‌باشند.


اطلاعات غذایی تمشک:
مقدار در هر 100‏ g (انرژی 52 کیلوکالری)
چربی کل ۰٫۷ g, چربی اشباع ۰ g, چربی چنداشباع‌نشده ۰٫۴ g    , چربی تک‌اشباع‌نشده ۰٫۱ g, کلسترول ۰ mg, سدیم ۱ mg , پتاسیم ۱۵۱ mg, کربوهیدرات کل ۱۲ g    , فیبر غذایی ۷ g, قند ۴٫۴ g, پروتئین ۱٫۲ g, ویتامین آ ۳۳ IU, ویتامین ث ۲۶٫۲ mg, کلسیم ۲۵ mg, آهن ۰٫۷ mg, ویتامین دی۰,  ویتامین ب۶ ۰٫۱ mg, ویتامین ب۱۲ 0%, منیزیم ۲۲ mg.

خواص تمشک برای سلامتی بسیار است. یکی از خواص تمشک لاغری و کاهش وزن است. پس میتوانید در رژیم های لاغری تان از ان استفاده کنید. یکی دیگر از خواص تمشک درمان و پیشگیری از بیماری دیابت است. همچنین تمشک برای زیبایی پوست فواید خیلی زیادی دارد. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب مهمترین خواص تمشک را به شما معرفی می کنیم.

خواص تمشک چیست؟
گونه تمشک در جنگلهای شمال کشور از گرگان، آستارا و همچنین در آذربایجان و کردستان و بختیاری و لرستان و کرمان و خراسان و دامنه های جنوبی البرز انتشار دارد: و در الیکا واقع در شمال شرقی کندوان تا 2500 متری ارتفاع از سطح دریا دیده شده است انشعابات آن گرد آلود و بدون گوشه و ضلع با خارهای خرد و غده ای است و با جست های ریشه جوش تکثیر می شود. برگهایش غشائی و دارای کرکهای پراکنده است برگچه انتهایی آن تخم مرغی چهار گوش و با قاعده ای کم و بیش قلبی شکل است. گوشوارک های آن نیزه ای می باشد پا یک های گل آن خزی و با غده های فلسی است کاسه آن کرکدار و به میوه اتصال دارد.
گلهایش بیضی شکل و سفید و صاف و گرد آلود است. انواع تمشک که در شمال ایران به چشم می خورد دو نوع است: نوع اول تمشکهای دانه ریز که زود رس ترین تمشکها هستند و نوع دوم تمشکهای دانه درشت هستند و 2 هفته پس از دانه ریز می رسند. منظور از دانه ریز یا درشت تک تک میوه های موجود در هر میوه مرکب است که در نوع اول ریز تر و در نوع دوم درشت تر است.

از انواع تمشکهای خارجی معروفترین آنها عبارتند از:
1- Theodor reimer از پر محصولترین تمشک ها و برای باغ تمشک توصیه می شود و در آمریکا بنام هیمالیا معروف است.
2- Wilson زودرس ترین واریته تمشک است.
3- Mammouth که میوه هایش حدود 15 روز بعد از ویلسون می رسند.

تمشکها به هوای آفتابی و گرم با کمی رطوبت نیاز دارند بادهایی با سرعت کم را تحمل می کنند ولی قادر به مقاومت در مقابل سرمای شدید به مدت زیاد نیستند. سرمای شدید (پائین تر از 15 درجه زیر صفر) قادر است تمام شاخه هایش را تا سطح زمین بخشکاند ولی قسمتهای زیر زمینی آن (ساقه های زیرزمینی) سالم باقی مانده و در بهار بعد جوانه های تازه می دهند که از آنها شاخه های تازه روئیده و رشد می کنند. این شاخه ها در همان سال میوه نمی دهند و تنها در سال بعد به میوه می نشینند. بنابراین بعد از هر بار یخ زدگی گیاه باید انتظار یک سال بی میوه ماندن را داشت. تمشک در مناطق گرم و خشک در اثر گرمای شدید بخصوص کمبود رطوبت بشدت صدمه می بیند در مناطق پر باران آنرا در زمینهای نسبتاً بلند و مرتفع یا در زمینهای شیب دار می کارند در زمینهای پست و پرباران شرط موفقیت ایجاد یک زهکشی صحیح و برنامه ریزی شده است تا آب نتواند در آن جمع شود.
آبیاری – بوته های تمشک به خشکی خاک حساس اند. خاک آنها باید دائماً مرطوب باشد ولی خیس بودنش را هم نمی توانند تحمل کنند زیرا خاکهای خیس و لجن زار در مدت نسبتاً زیاد باعث خفه شدن ریشه هایش گشته و گیاه را از بین می برد. کمبود رطوبت خاک می تواند محصول تمشک را تا نصف حتی تا یک سوم تقلیل دهد. در مناطق کم باران یا خشک آبیاری از ضروریات است در مناطق نسبتاً خشک بوته های تمشک را معمولاً حدود 8 بار در سال آبیاری می کنند تاگیاه بتواند محصول زیاد تولید کند دفعات آبیاری به روش زیر تنظیم می شود.

1- پیش از به گل نشستن یک نوبت.
2- هنگام تشکیل میوه دو نوبت.
3- زمان رسیدن میوه یک نوبت.
4- پس از برداشت میوه تا اواسط پائیز سه نوبت
5- آبیاری زمستان یک نوبت میزان آب مصرفی در هر آبیاری حدود 500 متر مکعب در هر هکتار حساب می شود.

کمبود آبیاری باعث می شود که:
1- میوه ها کوچک و کم آب و در نتیجه کمتر خوشمزه شوند.
2- شاخه هایی که در سال آینده باید میوه دهنده قدرت جوانه زدنشان تصعیف کشته و در سال آینده کمتر محصول می دهد.
3- برگها پیش از موعد زرد شده و بریزند.

گفتنی است که تمشک مانند دیگر میوه‌هایی که در خانواده توت‌ها طبقه‌بندی می‌شوند، یک آنتی اکسیدان قوی است و خاصیت ضد سرطانی دارد. یک فنجان تمشک، 14میلی‌گرم ویتامینC و 8/0 میلی‌گرم ویتامینE دارد.علاوه بر این تحقیقات نشان می‌دهد خوردن تمشک به جلوگیری از روند پیر شدن سلول ها کمک می‌کند و عملکرد بدن و مغز را بهبود می‌بخشد.هر چند فروش تمشک در میوه‌فروشی‌ها محدود است اما اگر سری به جنگل‌های شمال زدید می‌توانید این میوه خوشمزه را پیدا کنید و پیری  خود را به تاخیر بیندازید.

اکنون در ادامه با خواص تمشک میوه وحشی بیشتر آشنا میشویم:
طبع تمشک خشک و سرد است, تمشک ملین و مدر است, شربت تمشک تب بر است, تمشک رقیق کننده خون است.

یک فنجان تمشک تقریبا ۶۰ کالری انرژی دارد و منبع بسیار خوبی برای ویتامین سی می باشد.
شربت تمشک اختلالات روده‌ها و عفونت‌ مجاری ادرار را درمان می‌کند. هر ۶ ساعت یک لیوان شربت تمشک میل کند (یک پنجم لیوان شربت و بقیه آب مخلوط شود).
کسانی که یبوست دارند یک و نیم کیلو میوه تمشک را در گوشه‌ای به حال خود بگذارند سپس آب آن را گرفته با ۹۰ گرم شکر مخلوط نموده با حرارت ملایم پخته و هم زنید تا شربت سفتی تهیه شود این شربت برای کسانی که دچار یبوست هستند مفید می‌باشد شب و صبح یک قاشق مصرف شود.
کسانی که ناراحتی کلیوی دارند روزی ۴ لیوان از شربت تمشک استفاده کنند.
برای پاک نمودن معده و روده به مدت چند روز به صورت ناشتا تمشک میل بفرمایید.
خوردن تمشک برای تقویت قلب مفید می‌باشد.
تمشک خونروی از سینه را قطع می‌کند.
تمشک خونروی از رحم را بند می‌آورد.
کسانی که فشار خون دارند خوردن تمشک را فراموش نکنند.
کسانی که نقرس دارند روزی دو بار هر بار یک لیوان شربت تمشک یا ۱۰۰ گرم تمشک میل نمایند.
شربت تمشک یک نوشیدنی خوب برای کسانی که سرخک یا آبله مرغان گرفته‌اند می‌باشد.
تمشک سیاه نه تنها از بروز سرطان  می تواند جلوگیری کند، بلکه با پیشگیری از بروز التهاب می تواند از بروز بیماریهای قلبی نیز پیشگیری نماید.
بیماران کلیوی باید از سبزی‌ها و میوه‌های کم‌پتاسیم مانند سیب، نارنگی، لیمو، گریپ‌فروت، گیلاس، توت‌فرنگی، هلو، آناناس، هندوانه، تمشک و زغال‌اخته استفاده کنند.
مصرف تمشک به واسطه دارا بودن مقادیر فراوان ویتامین ث در مادران شیرده مفید است.مادران شیرده در طول روز حتماً از ۲ نوع میوه حاوی ویتامین «ث» نظیر: تمشک، توت فرنگی، مرکبات، لیموترش، جعفری، بروکلی، فلفل دلمه و گوجه فرنگی و… استفاده کنند.


خواص تمشک برای پوست:
جهت درمان کک و مک با میوه تمشک پوست صورت را ماساژ دهید.
شربت تمشک باعث روشن شدن پوست خانمها می‌گردد. ۱۰ صبح و ۵ عصر میل شود.
ماسک تمشک برطرف کننده منافذ باز پوست صورت می‌باشد.
برای درمان جوشهای صورت و تحریکات پوست ۱۰۰ گرم برگ خشک تمشک را به مدت ۱۰ دقیقه جوشانده صاف نموده صورت را با آن بشویید.
مالیدن عصاره میوه تمشک جهت خشک کردن زخمها و جراحت‌ها بهتر و جلوگیری از جریان چرک به کار می‌رود.


خواص تمشک در باروری و بارداری:
تمشک میوه ای بسیار مفید است که مصرف آن در بارداری موجب پسر دار شدن و حفظ سلامت جنین میشود.
تمشک سرشار از مقادیر زیاد فولات (نوعی از ویتامین B) است که رشد سلول ها را تسریع می بخشد و سلامتی جنین را بالا می برد.
در طی حاملگی مقادیر کافی آن از صدمات مادرزادی مغز کودک و ستون فقرات او جلوگیری می کند.
خوردن تمشک می تواند با افزایش سطح ویتامین C، منیزیم و اسید فولیک در بدن باعث افزایش باروری زنان و مردان گردد.
همچنین آنتی اکسیدان های تمشک باعث حفظ سلامت اسپرم، بالارفتن موفقیت بارداری و کاهش ریسک سقط جنین می گردد.

خواص تمشک در پیشگیری و درمان دیابت:
متخصصان تغذیه پیشنهاد می کنند جهت پیشگیری از دیابت و نیز بهبود آن به جای قند و شکر می توان از توتها و تمشک استفاده نمود.


خواص تمشک در رژیم های لاغری:
تمشک حاوی ماده ای است که اصطلاحا کتون تمشک نامیده می شود و در محصولات کاهش وزن استفاده می شود.
یک لیوان تمشک معادل ۸ گرم فیبر دارد که در نوع خود جالب توجه است. در قبال این ۸ گرم فیبر شما در یک لیوان تمشک فقط ۶۴ کیلو کالری پیدا خواهید کرد.
البته بخشی از این فیبر موجود در تمشک در نوعی پکتین محصول کربوهیدرات خالص شده حل می شود که به خودی خود کلسترول خون را پایین می آورد.


خواص درمانی برگ و ریشه تمشک:
دم کرده برگ تمشک برای خانم‌هایی که بچه سقط کرد‌ه‌اند و از بین بردن دردهای زایمانی بسیار مفید است (۵ گرم در ۱۵۰ سی‌سی آب جوش دم کرده) به مدت ۱۵ دقیقه.
برای درمان پوست‌های خشک از کوبیده برگ تمشک به صورت ضماد استفاده نمایید.
غرغره محلول برگ تمشک جهت درمان آنژین و ورم لوزتین مفید است. ۳۰ تا ۵۰ گرم برگ درختچه تمشک را در یک لیتر آب جوش ریخته بگذارید دم بکشد سپس صاف نمایید و غرغره نمایید.
کسانی که رماتیسم دارند از دم کرده برگ خشک تمشک بعد از ناهار و شام استفاده نمایند (۳۰ گرم در یک لیتر آب جوش ریخته به مدت ۲۰ دقیقه دم کرده صاف نموده با عسل مخلوط شود بعد از هر غذا یک فنجان میل شود).
کسانی که صفرا دارند از دم کرده برگ تمشک استفاده نمایند.
کسانی که سوزش معده دارند (ترش می‌کنند) از دم کرده برگ تمشک بنوشند. ۳۰ تا ۵۰ گرم برگ خشک را در یک لیتر آب جوش ریخته به مدت ۲۰ دقیقه دم کرده صاف نموده با عسل مخلوط شود بعد از هر غذا یک فنجان میل شود.
برای جلوگیری ازخونریزی بواسیر ضماد برگ آن و یا عصاره برگ آن که در سایه غلیظ شده باشد استفاده می‌گردد.
جهت معالجه برونشیت ۳۰ تا ۵۰ گرم برگ درختچه تمشک را در یک لیتر آب جوش ریخته سپس دم کرده و صاف نمایید با عسل مخلوط صرف شود.
جوشانده ریشه برگ تمشک برای تسکین سرفه‌های سخت و سیاه سرفه مفید است. ماساژ با دم کرده برگ و یا میوه آن برای سیاه کردن مو استفاده می‌شود.
ضماد برگ آن (تمشک) برای التیام زخم‌ها و ورم‌های اطراف چشم مناسب است.
جویدن برگ یا میوه آن برای زخم‌های لثه و سستی لثه و بوی بددهان نافع است.
برای خرد کردن سنگ کلیه می‌توان از جوشانده پوست ریشه تمشک استفاده نمود.


چطور تمشک را فریز کنیم؟
قبل از همه یادتان باشد چون تمشک خیلی زود فاسد می شود موقع خرید آن سراغ تمشک هایی بروید که هنوز کاملا نرسیده اند. فریز کردن تمشک کار سختی نیست.
فقط کافی است تمشک ها را زیر شیر آب و البته با فشار کم آب بشویید.
تمشک ها را با دستمال کاغذی خشک کنید. مواظب باشید تا تمشک ها حین این فعل و انفعالات له نشوند.
بهتر است ابتدا اجازه دهید تمشک ها داخل یک ظرف درون فریزر یخ بزنند سپس آنها را از ظرف به درون کیسه فریزر انتقال دهید و دوباره داخل فریزر بگذارید.
اگر می خواهید تمشک تغییر رنگ ندهد، می توانید ۲ تا ۳ قطره آبلیمو روی آنها بریزید و بعد داخل فریزر بگذارید.
یادتان باشد برای باز شدن انجماد تمشک باید آن را از فریزر خارج کنید و اجازه بدهید در دمای محیط یخ آنها آب شود.


مضرات تمشک:
کسانی که به ناراحتی های کبد مبتلا هستند در خوردن آن افراط نکنند.
ممکن است در بیماران مبتلا به صرع باعث تشنج شود.
خواص تمشک در این قسمت بیان شد . امیدواریم اطلاعات کافی را در این باره کسب کرده باشید.
حتی شما میتوانید با آن مربا تهیه کرده و به عنوان صبحانه میل کنید.

خواص تمشک و فواید فوق‌العاده این میوه جنگلی:
این میوه که به توت وحشی معروف است، به شاه توت و توت فرنگی شباهت دارد و اواسط تابستان تا اوایل پاییز در رنگ زرد یا سرخ مایل به سیاه پیدا می‌شود. تمشک طعم آبدار ترشی دارد و به شکل خام یا حرارت داده شده، شربت، خشک، کمپوت و … مصرف می‌شود. در نواحی گرم و مرطوب یا جنگل‌ها بوته تمشک می‌روید و گاهی آن را می‌کارند.
بوته تمشک دارای ساقه‌های نرم، قرمز رنگ و خاردار است و برگ‌های بیضی شکلی دارد که دور آن دندانه دندانه اره‌ای می‌باشد.
خواص تمشک و فواید فوق‌العاده این میوه جنگلی را در ادامه بخوانید.


مقابله در برابر سرطان:
تمشک سرشار از الاگیک اسید می‌باشد که حکم آنتی اکسیدان دارد و با کاهش تولید سلول‌های سرطانی می‌تواند از انواع سرطان مانند پوست، معده، روده، خون، مثانه و… پیشگیری کند. مصرف مرتب تمشک مانع از پیشرفت تومور نیز می‌شود.


پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی:
این میوه به دلیل بهرمندی از فیبر زیاد و آنتوسیانین‌ها، در حفظ سلامت قلب نقش موثری دارد. نصف لیوان تمشک 9 گرم فیبر دارد. مصرف روزانه 0.2 میلی گرم آنتوسیانین به طور چشمگیری خطر ابتلا به مشکلات قلبی را در خانم‌های یائسه کاهش می‌دهد.
همچنین تمشک به منظور گسترش رگ‌ها که به جریان صحیح خون کمک می‌کند و از جمع شدن پلاک پیشگیری می‌کند، کمک می‌نماید. از تشکیل لخته‌های خونی جلوگیری می‌کند. این میوه مانند آسپرین دارای سالیسیلیک اسید است و از قلب محافظت می‌کند. یکی از ترکیبات تمشک، ویتامین C است که برای کمک به ناراحتی قلبی شناخته می‌شود زیرا مانع ایجاد پلاک می‌شود.
همچنین این میوه شامل پروانتوسیانیدین‌ها است که شریان‌های خونی را ریلکس و شل می‌کند و اجازه خون رسانی به نواحی حساس به منظور برانگیختگی بیشتر را می‌دهد.
بهبود باروری و بهداشت جنسی و پیشگیری از سقط جنین:
میزان بالای آنتی اکسیدان‌ها در تمشک می‌تواند در محافظت از اکسیداتیو اسپرم موثر باشد. تمشک دارای ویتامین C و منیزیم است به همین دلیل افزایش دهنده قدرت باروری مردانه و تولید تستوسترون است. آنتی اکسیدان‌های موجود در تمشک خطر سقط جنین را نیز کاهش می‌دهند.

خواص تمشک سیاه:
ترکیبات تمشک می‌تواند تعادل انسولین و سطح قند خون را بهبود ببخشد. بنابراین مصرف آن به افراد چاقی که دیابت نوع 2 دارند توصیه می‌شود.


کاهش وزن از خواص تمشک:
فیبر موجود در تمشک باعث می‌شود زمان طولانی احساس سیری داشته باشید و در نتیجه به خوردن غذا میل نداشته باشید. در حقیقت، فیبر تمشک از یک دانه سبوس و یا بلغور جو دو سر بیشتر است. میزان انرژی موجود در تمشک کم بوده و چربی ندارد، از این رو برای رژیم غذایی کاهش وزن تمشک گزینه خوبی است.


حفظ سلامت چشم:
تمشک حاوی فلاونوئیدها و ترکیبات پلی فنل است که در سلامت دید چشم بسیار مفید می‌باشد.


تقویت سامانه ایمنی بدن با مصرف تمشک:
ترکیبات فوتو شیمیایی تمشک روی فرآیندهای ایمنی مرتبط با ایمنی درمانی موثر است. ازطرفی به دلیل حضور بتاکاروتن و ویتامین c در تمشک، قدرت سامانه ایمنی بدن افزایش پیدا می‌کند.

فواید تمشک:
تمشک با آنتی اکسیدان‌های خود می‌تواند رادیکال‌های آزاد را حذف کند و کمک کننده وظایف بدن باشد. تمشک باعث می‌شود که زخم‌ها سریع تر التیام پیدا کند و با تولید هورمون در بدن آن را در سطوح سالم حفظ کند.


تقویت حافظه:
ترکیبات موجود در تمشک باعث افزایش و حفظ سلامت و عملکرد حافظه می‌شود و از بیماری آلزایمر پیشگیری می‌کند.
به تعویق انداختن علائم پیری از فواید تمشک
تمشک و هر میوه ای که سرشار از آنتی اکسیدان است، برای پوست بسیار سودمند است. آنها مانع از اثرات مخرب خورشید شده و نیز از قرمزی پوست‌های حساس پیشگیری می‌کنند. به دلیل حضور ویتامین c در تمشک خطر سرطان پوست را نیز کاهش می‌دهد. همچنین تمشک مواد قندی دارد که می‌تواند مانع از پیری زودرس شود.


کمک به دستگاه هاضمه:
میزان زیاد فیبر در تمشک در هضم بهتر غذا تاثیرگذار است.


بهبود ورم عضلات:
تمشک می‌تواند از غضروف‌ها محافظت کند و التهاب و ورم مفاصل را کاهش دهد زیرا حاوی پلی فنول‌ها می‌باشد.


حفظ سلامت مو:
تمشک حاوی اسید فولیک است که در افزایش تولید گلبول‌های قرمز خون به منظور حمل اکسیژن به سلول‌های بدن نقش موثری دارد. این موضوع برای فولیکول‌های مو حیاتی محسوب می‌شود چراکه برای رشد مو به گردش خون کافی و اکسیژن احتیاج دارند. از طرفی میزان منیزیم و سیلسیم موجود در تمشک باعث بهبود کیفیت مو می‌شود.

سایر خواص تمشک:
• درمان اگزما
• سلامت بافت‌ها و رگ‌های خونی
• مفید برای خانم‌های باردار و زایمان راحت
• تصفیه کننده خون
• درمان یبوست
• کاهش دمای تب و حرارت بدن
• ضد عفونی کننده بدن
• کنترل فشار خون
نکات لازم برای بهرمندی از خواص تمشک
از نوشیدن آب تمشک مصنوعی پرهیز کنید، چون دارای مواد نگهدارنده است.
برای حفظ سلامتی و تغذیه صحیح، می‌توانید، تمشک ارگانیک و طبیعی را از بازار روز ایرانیان خریداری و آب تمشک را خودتان در منزل تهیه کنید.
قبل از مصرف تمشک ابتدا حتما خوب آن را مورد شستشو قرار دهید.
آب تمشک که سرشار از مواد مغذی است، گزینه خوبی برای صبحانه محسوب می‌شود. صبح خود را با یک لیوان آب تمشک شروع کنید و در کل طول روز پرانرژی و با نشاط باشید!
تهیه انواع میوه‌های جنگلی و وحشی مثل تمشک کار آسانی نیست و درهمه میوه فروشی‌ها و فروشگاه‌ها دیده نمی‌شود یا اگر وجود دارد احتمال غیرارگانیک بودن آن بسیار است. اما در بازار روز ایرانیان هیچ محصول غیرطبیعی یافت نمی‌شود در این فروشگاه اینترنتی انواع میوه‌های استوایی، میوه‌های جنگلی و … در دسترس شماست و خبری از قیمت بالا نیست چراکه واسطه ای در کار نیست، لذت خرید بی واسطه را با بازار روز ایرانیان تجربه کنید.

منبع : ویکی پدیا, آسان طب, بازار روز ایرانیان

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*