انواع پسته 

انواع پسته

فروش, خرید و قیمت آنلاین پسته

فروش, خرید و قیمت آنلاین پسته Pistachio بصورت مستقیم از میدان میوه و تره بار مرکزی تهران بدون واسطه با مناسب ترین قیمت بازار توسط میوه چین عرضه می گردد .

قیمت پسته تازه را بصورت لحظه ای در بزرگترین مرکز پخش محصولات باغی را از میوه چین بخواهید, می توانید نیاز مصرف روزانه و عمده خود را با بهترین قیمت در اختیار داشته...

فروش, خرید و قیمت آنلاین پسته

فروش, خرید و قیمت آنلاین پسته Pistachio بصورت مستقیم از میدان میوه و تره بار مرکزی تهران بدون واسطه با مناسب ترین قیمت بازار توسط میوه چین عرضه می گردد .

قیمت پسته تازه را بصورت لحظه ای در بزرگترین مرکز پخش محصولات باغی را از میوه چین بخواهید, می توانید نیاز مصرف روزانه و عمده خود را با بهترین قیمت در اختیار داشته باشید .

یک توضیح کامل در مورد انواع پسته ها ارائه می گردد تا شناخت بیشتری در مورد این محصول داشته باشید, میوه پسته به دو گونه ظاهری کلی تقسیم بندی می شوند : 1. پسته فندقی و پسته بادامی که هر یک از این دو مورد انواع مختلفی دارند .

از انواع پسته موجود در بازار کشور که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد می توان به : پسته کله قوچی، میوه پسته اکبری، ممتاز، پسته بادامی زرند، سفید پسته نوق، احمد آقایی، اوحدی، پسته خنجری دامغان، شاه پسند دامغان و پسته قزوینی اشاره نمود . لازم به ذکر است هریک از این موارد دارای کیفیت های متفاوت هستن که در زمان خرید باید دقت لازم را داشته باشید .

مواد مغذی که بیشتر در پسته یافت می شود : مس, منیزیم, گروه ویتامین ب, پتاسیم ( همان قدر بدانید که پسته با این ابعاد کوچک پتاسیمی برابر با پرتقال دارد ) اشاره نمود .

طبع پسته گرم و خشک است .

فواید و خواص مصرف پسته :

  • 1. سلنیوم و ویتامین E پسته باعث کاهش التهاب می شود, 2. ویتامین B6 موجود در پسته در افزایش گلبول های سفید و قرمز موثر است و از سرطان پیشگیری می کند, 3. پسته حاوی مقداری بیوتین است که باعث تقویت مو شده و می تواند باعث درمان ریزش مو شود, 4. سیستم ایمنی بدن خودکان خود را به واسطه مصرف پسته یاری کنید زیرا میوه پسته دارای ویتامین C، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، پانوتنیک اسید، ویتامین B6، فولات، ویتامین A و ویتامین E است, 5. ویتامین های A و E موجود در پسته برای پیشگیری از عفونت در دوران بارداری مفید می باشد, 6. طبق تحقیقاتی مردانی که بطور منظم پسته مصرف می کردند جریان خودن در آلت تناسلی آنان بهبود یافته و نعوظ بهتری داشته اند, 7. برای کمک به کبد خود پسته مصرف کنید زیرا آنتی اکسیدان و ویتامین E  موجود در آن کارآمد است, 8. از موارد دیگر که می توان اشاره کرد وجود مس و ویتامین B6 است که کم خونی را رفع می کند . خواص پسته بیش از این موارد است و ما فقط بخش کوچکی از آن را نام برده ایم .

مواد مغذی در 100 گرم پسته :

  • کالری 562, کل چربی 45 گرم 69٪, چربی اشباع شده 6 گرم 30٪, چربی غیر اشباع 14 گرم, چربی اضافی 24 گرم, ترانس چرب 0 گرم, کلسترول 0 میلی گرم 0٪, سدیم 1 میلی گرم 0٪, پتاسیم 1،025 میلی گرم 29٪, کل کربوهیدرات 28 گرم 9٪, فیبر غذایی 10 گرم 40٪, شکر 8 گرم, پروتئین 20 گرم 40٪, ویتامین A 8٪ ویتامین سی 9٪, کلسیم 10٪ آهن 21٪, ویتامین دی 0٪, ویتامین ب-6 85٪, کبالالین 0٪, منیزیم 30٪ .

لیست قیمت پسته

بیشتر