خرما 

خرما

قیمت و فروش, خرید آنلاین عمده و جزیی میوه خرما Fruit Date بصورت مستقیم و بدون واسطه از میدان میوه و تره بار مرکزی تهران دریافت کنید .

میزان سفارش و نوع خرما انتخابی تاثیری در زمان تحویل ندارد, می توانید کیفیت و حجم مورد نظر خود را اطلاع دهید و پس از آن زمان دریافت را ثبت کنید تا در موعد مقرر تحویل داده شود .

از انواع میوه خرما در اختیار برند میو...

قیمت و فروش, خرید آنلاین عمده و جزیی میوه خرما Fruit Date بصورت مستقیم و بدون واسطه از میدان میوه و تره بار مرکزی تهران دریافت کنید .

میزان سفارش و نوع خرما انتخابی تاثیری در زمان تحویل ندارد, می توانید کیفیت و حجم مورد نظر خود را اطلاع دهید و پس از آن زمان دریافت را ثبت کنید تا در موعد مقرر تحویل داده شود .

از انواع میوه خرما در اختیار برند میوه چین می توان به : خرمای پیارم, خرمای مضافتی, خرمای گنتار, خرمای استعمران, خرمای شاهانی, خرمای زاهدی, خرمای کبکاب, خرمای ربی, خرمای برهی, خرمای آل مهتری, خرمای خضراوی, خرمای خاصویی, خرمای مرداسنگ, خرما عجوه, انبارار, خرما صفوی, ساغای, خرما خدری, خرما شکری, مدژول, خرما خلاص را نام برد .

این میوه بومی مناطق نیم کره شمالی آسیا و شمال آفریقا است و طبع خرما گرم و تر است .

خرما دارای یک هسته سخت بوده و در تزیینات نیز بکار می رود و گوشته آن رو به نرم و شیرین می باشد, از گوشته آن شیره خرما را تهیه می کنند که بسیار مقوی و پر انرژی می باشد .

فواید و خواص مصرف میوه خرما:

  • 1. ابتدا بدانید مصرف بیش حد خرما به دلیل داشتن فیبر بالا احتمال بروز اسهال را دارد, 2. میوه خرما برای بعضی اشخاص ایجاد آلرژی و حساسیت می کند که با علائمی مانند تورم زبان و قرمزی و خارش چشم ها مشاهده می شود, 3. خرما میزان قابل توجهی فروکتوز دارد که بهترین جایگزین طبیعی برای شکر محسوب می شود, 4. مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی موجود در خرما می توانند خطر ابتلا به آلزایمر را از بین ببرند, 5. کلسیم و فسفر موجود در خرما به تقویت و بهبود رشد استخوان ها کمک می کند و از پوکی استخوان جلوگیری به عمل می آورد, 6. دارای گوگرد آلی بوده که برای درمان حساسیت مناسب است, 7. برای تقویت بینایی و درمان بیماری های چشمی و شب کوری مصرف روزانه خرما را در دستور خود قرار دهید, 8. مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد، میوه خرما خطر ابتلا به انواع سرطان بخصوص سرطان های معده، روده و کولون را کاهش می دهد, 9. مقادیر بالایی آهن است که با افزایش گلبول های قرمز خون خرما می تواند کم خونی را برطرف کند, 10. مقادیر بالای ویتامین های گروه B موجود در خرما برای درمان سردرد میگرنی مفید هستند, 11. خرما می تواند فشار خون را کاهش بدهد و دلیل آن حاوی مقادیر بالایی پتاسیم و منیزیم است, 12. مقادیر بالای فلائنوئید ها باعث افزایش تعداد اسپرم در مردان می شود که در میوه خرما یافت می شود .

مواد مغذی در هر ۱۰۰ گرم خرما (۳٫۵ اونس)

  • انرژی ۱٬۱۷۸ کیلوژول (۲۸۲ کیلوکالری), کربوهیدرات‌ها ۷۵٫۰۳ گرم, قندها ۶۳٫۳۵ گرم, فیبر ۸ گرم, چربی ۰٫۳۹ گرم, پروتئین ۲٫۴۵ گرم, آب ۲۰٫۵۳ گرم, ویتامین آ ۱۰ IU, بتاکاروتن ۶ میکروگرم (۰٪), لوتئین و زآکسانتین ۷۵ μg, ویتامین ب۱ (تیامین) ۰٫۰۵۲ میلی‌گرم (۴٪), ویتامین ب۲ (ریبوفلاوین) ۰٫۰۶۶ میلی‌گرم (۴٪), ویتامین ب۳ (نیاسین) ۱٫۲۷۴ میلی‌گرم (۸٪), پانتوتنیک اسید (ویتامین ب۵) ۰٫۵۸۹ میلی‌گرم (۱۲٪), ویتامین ب۶ ۰٫۱۶۵ میلی‌گرم (۱۳٪), اسید فولیک (ویتامین ب۹) ۱۹ میکروگرم (۵٪), ویتامین C ۰٫۴ میلی‌گرم (۱٪), ویتامین ی ۰٫۰۵ میلی‌گرم (۰٪), ویتامین K ۲٫۷ میکروگرم (۳٪), کلسیم ۳۹ میلی‌گرم (۴٪), آهن ۱٫۰۲ میلی‌گرم (۸٪), منیزیم ۴۳ میلی‌گرم (۱۲٪), منگنز ۰٫۲۶۲ میلی‌گرم (۱۳٪), فسفر ۶۲ میلی‌گرم (۹٪), پتاسیم ۶۵۶ میلی‌گرم (۱۴٪), سدیم ۲ میلی‌گرم (۰٪), روی ۰٫۲۹ میلی‌گرم (۳٪) .

لیست قیمت انواع خرما

بیشتر