تمر هندی 

تمر هندی

میوه تمر هندی

قیمت و فروش آنلاین میوه تمر هندی Tamarind با قیمت متناسب تر از بازارهای محلی و مشابه در سایت میوه چین .

امروزه این میوه خوشمزه که بیشتر با طعم ترش آن آشنا هستید در بازار در بسته بندی های مختلف موجود بوده و در دسترس است , اما این میوه با طعم شیرین نیز می توان بدست آورد .

برند میوه چین با در اختیار داشتن منابع و ابزار مناسب توزیع و ب...

میوه تمر هندی

قیمت و فروش آنلاین میوه تمر هندی Tamarind با قیمت متناسب تر از بازارهای محلی و مشابه در سایت میوه چین .

امروزه این میوه خوشمزه که بیشتر با طعم ترش آن آشنا هستید در بازار در بسته بندی های مختلف موجود بوده و در دسترس است , اما این میوه با طعم شیرین نیز می توان بدست آورد .

برند میوه چین با در اختیار داشتن منابع و ابزار مناسب توزیع و بخش جزیی و عمده میوه تمر هندی با قیمت مناسب در میدان میوه و تره بار مرکزی تهران توانایی آن را دارد سفارشات تهران را کمتر از 24 ساعت و سراسر کشور را 24 ساعته ارسال نماید .

این میوه بومی مناطق استوایی قاره آفریقا بوده و در طول زمان با ارسال آن به نقاط دیگر همچون هند و کشورهای شرق آسیا در این مناطق نیز قابلیت رشد داشته و تولید می گردد . درخت تمر هندی بین ۱۰ تا ۲۰ متر طول دارد. رشد این گیاه کُند، ولی عمر آن بسیار طولانی است.

 

مواد مغذی در هر ۱۰۰ گرم میوه تمر هندی (۳٫۵ اونس)

  • انرژی ۲۳۹کیلوکالری (۱٬۰۰۰ کیلوژول), کربوهیدرات‌ها ۶۲٫۵ گرم, قندها  ۵۷٫۴, فیبر۵٫۱ گرم, چربی ۰٫۶ گرم, پروتئین ۲٫۸ gع ویتامین ب۱ (تیامین)  ۰٫۴۲۸ میلی‌گرم (۳۳٪), ویتامین ب۲ (ریبوفلاوین) ۰٫۱۵۲ میلی‌گرم (۱۰٪), ویتامین ب۳ (نیاسین)  ۱٫۹۳۸ میلی‌گرم (۱۳٪), پانتوتنیک اسید (ویتامین ب۵)  ۰٫۱۴۳میلی‌گرم (۳٪), ( ویتامین ب۶) ۰٫۰۶۶ میلی‌گرم (۵٪), اسید فولیک (ویتامین ب۹) ۱۴ میکروگرم (۴٪), ویتامین سی ۳٫۵ میلی‌گرم (۶٪), ویتامین ی ۰٫۱ میلی‌گرم (۱٪), ویتامین کا  ۲٫۸ میکروگرم (۳٪), کلسیم  ۷۴ میلی‌گرم (۷٪), آهن  ۲٫۸ میلی‌گرم (۲۲٪), منیزیم  ۹۲ میلی‌گرم (۲۵٪), فسفر ۱۱۳ میلی‌گرم (۱۶٪), پتاسیم  ۶۲۸ میلی‌گرم (۱۳٪), سدیم ۲۸ میلی‌گرم (۱٪), روی ۰٫۱ میلی‌گرم (۱٪) .

خواص و فواید مصرف میوه تمر هندی Tamarind :

  • 1. با افزایش ترشح سروتونین به کاهش اشتها کمک می کند, 2. کاهش اشتها از چاقی در دوران بارداری پیشگیری کرده و به رشد جنین کمک می کند, 3. بهبود زخم و جلوگیری از عفونت زخم ها و گسترش آن به نواحی دیگر بدن کمک می کند, 4. دستگاه گوارش کمک می کند و برای تنظیم ترشح آب معده مفید است, 5. کاهش کلسترول خون, 6. تمر هندی به دلیل خاصیت ضد ویروسی و ضد عفونی کننده برای درمان مالاریا مفید است, 7.  خطر ابتلا به زردی را کاهش می دهد, 8. عصاره دانه تمبر هندی به دلیل خاصیت ضد التهابی از سلامت استخوان ها، مفاصل و غضروف ها محافظت می کند , 9. خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد, 10.تنظیم حرکات روده به درمان یبوست کمک می کند, 11. میوه تمر هندی به درمان بواسیر یا هموروئید داخلی و خارجی مفید است, 12. پاکسازی خون مفید است, 13.  کنترل و کاهش سطح کلسترول بد خون و افزایش کلسترول خوب موثر است, 14. درمان زخم دهان مفید است و به دلیل خاصیت خنک کنندگی طبیعی که دارد, 15. تمر هندی حاوی تیامین یا ویتامین B6 فراوان است و به حافظه کمک می کند ,16. کربوهیدرات در بدن را کاهش داده و سطح انسولین بدن را افزایش می دهد, 17. خاصیت ضد التهابی، ضد میکروبی، ضد ویروسی , ضد عفونی کننده برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است, 18. جلوگیری از گرمازدگی و خنک کردن دمای بدن از تمر هندی استفاده کنید, 19. میوه تمر هندی تقویت عضلات بدن کمک کرده و بدن را قوی و سالم می کند, 20. حملات آسم پیشگیری کرده و به درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا کمک می کند, 21. از بین بردن چربی اضافه پوست سر و درمان شوره می باشد .

لیست قیمت میوه تمر هندی

بیشتر